Frosta i elektrownia słoneczna

Firma FRoSTA, producent mrożonek, zainstalowała na dachu mroźni elektrownię słoneczną. Jest to największa taka instalacja w Polsce.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Frosta i elektrownia słoneczna
Elektrownia zbudowana jest z ogniw fotowoltaicznych, które przetwarzają promieniowanie słoneczne na energię elektryczną. Panele na dachu chłodni zajmują powierzchnię 600m2, o łącznej mocy 80,5 kW i pozwalają zaoszczędzić nawet do 30% energii zużywanej do wychłodzenia mroźni. Instalację zamontowała firma Wamtechnik Sp. z o.o, która ma już za sobą mniejsze projekty, m.in. instalacje fotowoltaiczne na Politechnice Warszawskiej.

Energia pochodząca ze słońca jest energią czystą, ponieważ przy jej produkcji nie wytwarza się szkodliwy dwutlenek węgla i tym samym nie zanieczyszcza atmosfery. Montaż systemu ogniw fotowoltaicznych to kolejny krok na drodze FRoSTY ku firmie przyjaznej środowisku.

Firma FRoSTA rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 1998 roku. Obecnie pod marką FRoSTA produkowane są: wyroby z ryb (m.in. Złote paluszki rybne), dania gotowe, produkty z kurczaka, warzyw, owoców morza, ciasta francuskiego.