Haribo w przedszkolu

„Poznaj Misie” to hasło czwartego już konkursu Akademii Misia Haribo, który potrwa od 22 października do 12 grudnia 2008 roku w przedszkolach.

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Haribo w przedszkolu
Konkurs „Poznaj Misie” polegać będzie na przygotowaniu scenariusza zajęć, który pomoże przedszkolakom w ciekawy i atrakcyjny sposób zapoznać się z trybem życia niedźwiedzi brunatnych – gatunku, który firma Haribo otacza szczególną opieką. Poza gwarancją wspaniałej i pouczającej zabawy, na uczestników konkursu oraz ich placówki czekają atrakcyjne nagrody, warto więc zachęcić wychowawców z przedszkola naszej pociechy do wzięcia udziału w zabawie.

Już niebawem, publiczne i niepubliczne przedszkola z całej Polski, wraz z materiałami informującymi o konkursie otrzymają 8 kart z ilustracjami nawiązującymi do życia niedźwiedzi. Spośród stworzonych na ich podstawie propozycji zabaw, jury Akademii Misia Haribo wybierze 10 najlepszych, które zostaną wydane w specjalnym poradniku i rozesłane do wszystkich przedszkoli uczestniczących w konkursie. Autorzy opublikowanych scenariuszy zostaną nagrodzeni laptopami. Ich placówki oraz przedszkola zdobywców II i III miejsca otrzymają zestawy gier EPEE, zeszyty ćwiczeń Akademii Misia Haribo, dyplomy oraz gadżety Haribo. Laureaci zostaną wyłonieni na podstawie oryginalności i walorów edukacyjnych scenariuszy, atrakcyjności prezentacji oraz zgodność z regulaminem.

Celem konkursu „Poznaj Misie” jest wspieranie rozwoju kreatywnych i oryginalnych metod nauki poprzez zabawę oraz uwrażliwianie najmłodszych na los dzikich zwierząt. „Konkurs Akademii Misia Haribo to wspaniała szansa dla wszystkich nauczycieli przedszkolnych, aby zaprezentować swoje pomysły i zdolności pedagogiczne, przyczyniając się jednocześnie do poszerzania wiedzy swoich podopiecznych na temat otaczającego świata” – mówi Anna Gruszczyńska, pedagog i dyrektor warszawskiego przedszkola TPD.

Wybór niedźwiedzi na bohaterów IV edycji konkursu Akademi Misia Haribo nie jest przypadkowy. „Ponieważ symbolem firmy Haribo jest uśmiechnięty Miś, staramy się wpływać na poprawę losu tego gatunku - m.in. poprzez adopcję Małej, Sabiny i Grzesia, niedźwiedzi z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego - mówi Beata Falińska-Zubko, Marketing Manager Haribo. „Zdajemy sobie jednak sprawę, że równie ważne jak pomaganie w opiece nad tymi zwierzętami jest kształtowanie już od najmłodszych lat świadomości potrzeby ich ochrony, czemu służy konkurs „Poznaj Misie” – dodaje Falińska-Zubko.