Fundacja pod marką alkoholu

W roku 2007 szóste urodziny obchodziła fundacja wspierająca uzdolnionych artystów z całego świata - Bombay Sapphire Foundation...

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Fundacja pod marką alkoholu
Patronem przedsięwzięcia jest jedna z najbardziej inspirujących marek alkoholi na świecie – gin Bombay Sapphire.

Fundacja pod marką alkoholu


Bombay Sapphire to jedna z nielicznych marek alkoholi premium, która angażuje się w rozwój światowej sztuki designerskiej. Marka znana jest głównie z organizowanego od kilkunastu lat konkursu Bombay Sapphire Designer Glass Compettion. Myślą przewodnią konkursu jest osobista interpretacja i subiektywne ujęcie wrażeń smakowych, zapachowych i wzrokowych, jakich dostarcza Bombay Sapphire. W konkursie z roku na rok bierze udział większa liczba krajów, a finał konkursu został już wpisany w harmonogram największych na świecie targów meblarskich Salone del Mobile.

Oprócz organizacji konkursu na najlepszy projekt szkła inspirowanego Bombay Sapphire, marka angażuje się również w promocję uzdolnionych artystów. W 2001 roku została założona The Bombay Sapphire Foundation. Jest to instytucja, która honoruje i nagradza najlepsze współczesne projekty, a w szczególności prace wykonane ze szkła. Zrzesza czołowych międzynarodowych projektantów oraz cenione osobistości związane z przemysłem szklanym, takie jak: Ron Arad, Tom Dixon, Nicole Farhi, Thomas Heatherwick, Lesley Jackson, Dan Klein oraz Nadja Swarovski.

Od początku swojego istnienia Fundacja organizuje coroczny konkurs dla artystów, projektujących w szkle - Bombay Sapphire Prize. Główna nagroda to 20 000 funtów, które otrzymuje autor projektu odznaczającego się największą innowacyjnością w wykorzystaniu materiału szklanego i zdobędzie uznanie jury.

Fundacja pod marką alkoholu - szafirowa pomysłowość


Współpraca Bombay Sapphire z międzynarodowej sławy twórcami zaowocowała wieloma oryginalnymi pomysłami. Jednym z nich jest prezentacja olbrzymiej 75 – metrowej, niebieskiej kanapy na lotnisku Malpensa w Mediolanie. Twórcą projektu jest światowej sławy artysta, Tom Dixon, współpracujący z Bombay Sapphire od wielu lat. Imponująca sofa zdobiąca halę odlotów mediolańskiego lotniska jest niebywałą atrakcją dla podróżnych, którzy mają możliwość zażyć chwili relaksu i obcować z nowoczesną sztuką użytkową przed podróżą.

Z kolei efektowny żyrandol, składający się z 52 tysięcy kryształków Swarovskiego oraz 2 tysięcy niebieskich światełek "Bombay Blue" ozdobił terminal 4 na lotnisku JFK w Nowym Jorku. Oprócz Toma Dixona i firmy Swarovski Bombay Sapphire współpracuje także z takimi twórcami światowej klasy, jak Yves Béhar, Emma Gardner i Tord Boontje. Prace tych artystów również miały swoje oryginalne prezentacje, odwiedziły m.in. lotniska w Kopenhadze, Singapurze, Bangoku, Sydney, Londynie i Nowym Jorku.