Masz w domu niejadka? Te potrawy zje na pewno!

Dzieci lubią wybrzydzać przy jedzeniu, bywają uparte i trudno jest je przekonać do zjedzenia czegoś pożywnego. Czasem trzeba więc uciec się do sposobu. Zobaczcie kilka propozycji potraw, które nawet największy niejadek zje z apetytem.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Masz w domu niejadka? Te potrawy zje na pewno!
fot. Fotolia
Tylko ktoś, kto ma w domu niejadka, wie ile energii kosztuje przemycenie na talerzu dziecka czegokolwiek, co ma jakieś wartości odżywcze. Czasem już sam widok jakiegoś nielubianego warzywa wywołuje u pociechy płacz i zgrzytanie zębów, a u rodzica niemal załamanie nerwowe.

Trzeba pamiętać, że dzieci „jedzą oczami”, dlatego im atrakcyjniejszą formę przyjmie serwowany posiłek, tym dziecko chętniej je zje. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji oryginalnych, kolorowych potraw.

 

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Produce for Kids 🍎 (@produceforkids)


Dziecięcą wyobraźnię najbardziej pobudzają postacie zwierzątek. Egzotyczny ptak z owoców podany z pysznym jogurtem świetnie sprawdzi się jako drugie śniadanie.


Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko zjadło coś pożywnego, zamiast nudnej kanapki podaj mu plasterki wędliny i kawałki warzyw imitujące postać małej gąsienicy.


Naleśniki z czekoladą i jagodami przemycone pod postacią uroczego niedźwiadka wywołają uśmiech na twarzy każdego malucha.


Owoców nigdy za dużo! Po tak podane owocowe kawałki dziecko samo będzie wyciągać rączkę.


Niby zwykła, prosta kanapka, ale tak fajnie się do nas uśmiecha – niejadek na jej widok na pewno nie wybuchnie płaczem.


Miska pożywnej owsianki z kawałkami bananów, brzoskwiń i jagód. Super proste, a działa za każdym razem!


Co prawda dzieci nie trzeba jeszcze w dodatkowy sposób zachęcać do zjedzenia słodyczy, jednak czasem miło jest przygotować zabawny podwieczorek w postaci np. wesołych ciasteczek. Może dzięki nim nasz najmłodszy członek rodziny skusi się i wypije całą szklankę mleka?