Za nami pierwszy etap projektu Dzień z Podravką!

Już 6 marca wielki finał II edycji projektu edukacyjnego dla uczniów i nauczycieli szkół gastronomicznych - "Dzień z Podravką", którego jesteśmy patronem medialnym.

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Za nami pierwszy etap projektu Dzień z Podravką!

W styczniu 2013 roku zakończył się pierwszy etap II edycji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ”Dzień z Podravka”.

„Kulinarne podróże z Podravką”, jak brzmiał tytuł tego cyklu, był konkursem, skierowanym do uczniów i nauczycieli szkół i klas o profilu gastronomicznym.

Celem tej edycji było podniesienie atrakcyjności i jakości kształcenia zawodowego oraz zwiększenie praktycznej wiedzy na temat kuchni z różnych regionów świata. Podczas warsztatów uczestnicy poznawali nowe połączenia smaków i aromatów, oraz nie znane dotąd produkty. Odkrywali nowe oblicze kuchni i kreowali dania bardzo interesujące w smaku i formie – niektóre niezwykle nowoczesne.

Organizatorzy żywią nadzieję, iż dzięki nowo zdobytej wiedzy uczestnicy warsztatów mogą znacząco zwiększyć swoją atrakcyjność zawodową na rynku pracy. Żeby jeszcze bardziej zwiększyć ich szanse na przyszłą dobra pracę do udziału w warsztatach zaprosiliśmy przedstawicielki lokalnych restauratorów, którzy podczas zmagań kulinarnych mogli w praktyce przyjrzeć się swoim potencjalnym pracownikom.

Pomysłodawcą projektu jest Aleksandra Ciszewska, a mecenasem firma Podravka Polska oraz Fackelmann Polska – znany światowy producent akcesoriów kuchennych. Gotujmy.pl pełni patronat medialny nad projektem.

Dużą niespodzianką drugiej edycji projektu była wizyta gości z chorwackiej centrali firmy Podravka. Czteroosobowa delegacja obserwowała przebieg VI warsztatów.

Warsztaty powodził znany mistrz kulinarny Łukasz Piliszek.

Ponieważ nasza redakcja objęła patronat medialny nad projekt na bieżąco mieliście okazję o nim wielokrotnie czytać. Już wkrótce, bo 6 marca, laureaci międzyszkolnego etapu projektu zmierzą się ze sobą w wielkim finale, w trakcie którego zostaną wyłonieni zwycięzcy konkursu.

W projekcie wzięły udział szkoły:

1. Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława
Staszica w Kościelcu
2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Ignacego Jana
Paderewskiego w Ciężkowicach.
3. Zespół Szkół Nr 1 im. S. J. Cezaka w Zgierzu
4. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie
5. Zespół Szkół Ekonomiczno – Gastronomicznych w Cieszynie
6. Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku
7. Zespół Szkół i Placówek Zawodowych w Kościelcu nad Dunajcem

Więcej informacji o projekcie można przeczytać na Facebooku „Dzień z Podravką”.