III półfinał BlogerChef w Dworze Kombornia – już w najbliższy weekend!

Już w najbliższy weekend, 14-16 marca, kolejna odsłona konkursu BlogerChef.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
III półfinał BlogerChef w Dworze Kombornia – już w najbliższy weekend!
fot. Agnieszka Gogolewska

Trzeci już półfinał konkursu Blogerchef to prawdziwa gratka dla miłośników dobrej kuchni oraz estetów – wydarzenie odbędzie się bowiem w urokliwych wnętrzach Dworu Kombornia na Podkarpaciu. Towarzyszyć jej będą dodatkowe atrakcje – spotkanie z karpckimi winami oraz warsztaty tworzenia wyjątkowej czekolady.

Innowacyjny projekt kulinarny

BlogerChef to innowacyjna inicjatywa skierowana do blogerów kulinarnych, którzy pragną podzielić się swoimi kreatywnymi pomysłami z szerszą publicznością. Przy okazji ucząc się od innych pasjonatów gotowania i zdobywając cenne nagrody.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie dwóch dań mając na to tylko godzinę i trzech innych blogerów do pomocy. Areną konkursowej rywalizacji są najlepsze hotele w Polsce. Gospodarzem trzeciego w tym roku spotkania będzie Dwór Kombornia Hotel & SPA**** (www.dworkombornia.pl).

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/03/14/imgWmFDTY.jpg

Spotkanie w Salonie Win Karpackich

– BlogerChef to nie tylko konkurs. To spotkanie pasjonatów gotowania i profesjonalistów z branży gastronomicznej. Daje unikalną możliwość wymiany doświadczeń, pomysłów i inspiracji oraz poznania nowych smaków – zaznacza organizator projektu BlogerChef Marek Bielski. – Dzięki uprzejmości Dworu Kombornia możemy zaproponować „naszym” blogerom atrakcje z jakimi dotąd się nie spotkali.

W piątkowy wieczór udamy się do Salonu Win Karpackich, jedynej w Polsce piwnicy degustacyjnej, która mieści reprezentatywną kolekcja win z regionów winiarskich Karpat. Będziemy kosztować lokalne wina i dopasowane do nich sery z linii Old Poland, jednego z partnerów konkursu – dodaje Katarzyna Szatkowska, współorganizatorka.

Dworska kuchnia

Piątkowy wieczór integracyjny zakończy elegancka kolacja. Menu zostanie przygotowane specjalnie na tę okazję przez szefa kuchni Dworu Kombornia Macieja Kopczyńskiego. – Zaserwujemy dania inspirowane polskimi smakami w aktualnych trendach, wraz z idealnie dobranymi do nich winami. Jak zawsze, dołożymy wszelkich starań by posiłek w naszej restauracji był dla Gości niezapomnianym kulinarnym doznaniem – podkreśla Jakub Skotniczny, manager gastronomii Dworu Kombornia.

https://gotujmy.pl/work/privateimages/sources/2014/03/14/imgK76OIx.jpg

Wyjątkowa czekolada z Podkarpacia

Po konkursie, uczestnicy półfinału BlogerChefa zostaną zaproszeni na warsztaty tworzenia czekolady. Czekolady wyjątkowej, bo o aromacie wina. Każdy będzie miał okazję skomponować swoją własną tabliczkę pachnącą Chardonnay, Merlot czy Pinot Noir. Taką właśnie czekoladę (z linii ChocoWine), produkuje Dwór Kombornia.

A w kwietniu… BlogerChef na Bani!

W przyszłym miesiącu czeka nas kolejne spotkanie w ramach projektu BlogerChef. Sceneria wydarzenia będzie zgoła odmienna, gdyż kwietniowy półfinał gości Hotel Bania Therma & Ski**** (www.hotelbania.pl). Uczestnicy półfinału posmakują kuchni podhalańskiej, a ponadto samodzielnie stworzą niecodzienne drinki i dania z elementami kuchni molekularnej.

Fanpage konkursu: https://www.facebook.com/blogerchefpl
Strona internetowa konkursu: http://www.blogerchef.pl