Ilewazy.pl - innowacyjny serwis kulinarno-żywieniowy!

  • 1

Ilewazy.pl to unikalny w polskim Internecie serwis o tematyce kulinarno-żywieniowej. Strona udostępnia przydatne narzędzia, które od dziś staną się dla Was niezbędnym pomocnikiem kuchennym. Dzięki ilewazy.pl gotowanie i dbanie o zdrową dietę będzie łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Ilewazy.pl - innowacyjny serwis kulinarno-żywieniowy!
fot. Fotolia
Ilewazy.pl to bardzo duża baza produktów spożywczych, które przedstawione są w postaci tzw. „ważeń”. Każdy produkt spożywczy został zważony i sfotografowany w różnych miarach domowych (łyżki, porcje, sztuki), a następnie opublikowany na stronie wraz ze zdjęciami, podaniem masy, składu i wartości odżywczej.

Skrupulatnie wprowadzane dane możecie wykorzystać w 4 przydatnych narzędziach.

Przelicznik kulinarny
Otwieracie książkę kulinarną, widzicie ciekawy przepis, czujecie, że ślinianki zaczynają pracować, w Waszej głowie pojawia się myśl: „Ugotuję to!”. Niestety zaraz po tym spostrzegacie, że do przepisu trzeba użyć 120 g papryki, 30 g cebuli, 150 g piersi z kurczaka itd. Co jeśli nie macie wagi kuchennej? Zamykacie książkę?

Już nie musicie! Skorzystajcie z przelicznika kulinarnego – narzędzia, które pozwoli Wam stwierdzić, że 120 g papryki to 1/2 średniej sztuki bez użycia wagi kuchennej. Za pomocą przelicznika możecie zamieniać:
- gramy produktu spożywczego na sztuki/ łyżki/ łyżeczki/ szklanki/ porcje produktu
i odwrotnie
- miary domowe na gramy produktu spożywczego.

Korzystanie z przelicznika kuchennego jest proste i wygodne.
  • Krok 1: znajdźcie i wybierzcie produkt korzystając z wyszukiwarki
  • Krok 2: określcie, z jakiej jednostki przeliczacie.
  • Krok 3: poznajcie wyniki przeliczenia na inne jednostki
Kalkulator i dziennik posiłków
Każde „ważenie” produktu spożywczego jest opatrzone informacją o wartości odżywczej (zarówno w 100g/100ml jak i w zważonych jednostkach). Chcecie dowiedzieć się ile kilokalorii, białka czy tłuszczu ma przygotowywane przez Was danie? Skorzystajcie z kalkulatora posiłków, aby sprawdzić to szybko, na bieżąco w trakcie gotowania. Kalkulator ma postać wygodnego widżetu dostępnego w serwisie ilewazy.pl cały czas pod ręką.

Zdrowa dieta
Fot. Fotolia

Dbacie o dietę i na bieżąco prowadzicie notatki zapisując wszystko, co zjedliście? Skorzystajcie z dziennika posiłków, który pozwala w jednym miejscu gromadzić informacje o wartości odżywczej całodziennych jadłospisów, w dłuższym przedziale czasowym. Żywność możecie wygodnie grupować w posiłki (śniadanie, II śniadanie itd.), narzędzie sumuje zawartość podstawowych składników odżywczych i kilokalorii przedstawiając je w formie przejrzystych wykresów.

Porównywarka produktów
Chcecie sprawdzić, który z owoców jest najmniej kaloryczny, który zawiera więcej błonnika czy mniej cukru? Z pomocą przychodzi Wam porównywarka produktów na ilewazy.pl. Za pomocą wyszukiwarki wybierzcie dwa, trzy lub więcej produktów do porównania i obserwujcie wartości odżywcze w poszczególnych produktach w odniesieniu do innych.

Na ilewazy.pl codziennie dodawane są nowe produkty (obecnie blisko 3 tysiące) i ważenia (ponad 4 tysiące). Koniecznie sprawdźcie możliwości serwisu!