Imprezy piwne

Na mapie Polski przybywa imprez, biesiad i festiwali piwnych. Polacy polubili turystykę piwną. Żeby pobawić się przy piwie są w stanie przejechać kraj wzdłuż i wszerz.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Imprezy piwne
Koźlaki Bielkowskie

Już w najbliższy weekend do Bielkówka, niewielkiej pomorskiej miejscowości ściągnie kilkanaście tysięcy osób. W sobotę 08.09.2012 odbędzie się jedna z największych imprez piwnych w Polsce – Koźlaki Bielkowskie, organizowana przez Browar Amber. Ta dziewiąta już z rzędu biesiada piwna przyciąga tłumy. W ubiegłym roku Bielkówko odwiedziło ponad 10 tys. osób, miejscowych miłośników złotego trunku i turystów, którzy przybyli na imprezę z Podkarpacia, Zielonej Góry, a nawet z Berlina, Amsterdamu, czy Helsinek.
 
Kaszubskie przysmaki

Na tegorocznych Koźlakach będzie można nie tylko spróbować różnych gatunków piwa z Browaru Amber, ale też skosztować zdrowej żywności przygotowanej według tradycyjnych przepisów kuchni kaszubskiej, kociewskiej i żuławskiej. Na Jarmarku Produktów Regionalnych, który będzie towarzyszył imprezie będzie można się zaopatrzyć w legendarne ogórki kartuskie, pieczywo na zakwasie, regionalne sery, wędliny bez grama konserwantów, czy pierogi wytwarzane w domowym zaciszu. Będzie też coś na słodko: kaszubskie gospodynie specjalnie na tę okazję upieką nieznanie nigdzie indziej kuchy czyli specyficzne znane tylko na Kaszubach ciasto drożdżowe. 
 
Biesiada Zduńskowolska

Z Pomorza amatorzy piwa mogą właściwie od razu wybrać się do Zduńskiej Woli, gdzie 15 września odbędzie się I Biesiada Zduńskowolska. Impreza odbędzie się z okazji 120 rocznicy założenia lokalnego browaru przez Zenona Anstadta. Organizatorzy zaplanowali dla gości konkursy, występy muzyczne i pokazy warzenia piwa.

Oktoberfest

Ci którym, nie wystarczy lokalne podwórko mogą udać się na najsławniejsze święto piwa Oktoberfest, które odbędzie się 22 września w Monachium. To prawdziwy gigant, przez ostatnie imprezy przewinęło się aż 6 mln spragnionych piwa i zabawy turystów.

Spożycie piwa w Polsce

Polska jest od lat w europejskiej czołówce obok Czechów i Niemców pod względem spożycia piwa na jednego mieszkańca. Polak przeciętnie wypija około 90 litrów piwa rocznie. Dopiero jednak od niedawna Polacy zaczęli odkrywać atrakcje turystyki piwnej. 

Na świecie podróże szlakiem regionalnych browarów, biesiad i imprez piwnych są od dawna popularne. W Polsce ta moda właśnie wybuchła. Polacy zaczęli traktować browary jako obiekty turystyczne.Źródło: materiały prasowe Browar Amber