Indonezyjski wieczór

Skarby Indonezji to nie tylko kultura i historia, to także bogactwo flory i fauny o unikatowych właściwościach leczniczych.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Indonezyjski wieczór
Orientalny klimat spotkania uwodził gości już od przekroczenia progu Opera Club. Ubrani w indonezyjskie stroje pracownicy zawieszali na szyjach przybywających girlandy ze świeżych storczyków, a hostessy częstowały drinkami w połówkach ananasów.

Prowadzący spotkanie Jarosław Kret okazał się nie tylko znakomitym zaklinaczem pogody, ale także reporterem i podróżnikiem. Zna kilka regionów Indonezji i potrafi o nich zajmująco mówić, a nawet gawędzić. Przygotowana na tę okazję prezentacja o skarbach historii i kultury Indonezji stanowiła doskonałe wzbogacenie i uzupełnienie wiedzy Jarosława Kreta.

Dla odprężenia umysłu gości każdy kolejny rozdział konferencji miał stosowne przerywniki. Na zaimprowizowanej scenie występował jedyny w Polsce zespół grający muzykę indonezyjską na tradycyjnych instrumentach – Gamelan Warsaw Group. Tancerka występująca z zespołem zaprezentowała tańce jawajskie i balijskie.

Jednak nie samymi skarbami i rozrywkami człowiek żyje. Konsultant badający preparaty firmy Cowik, doktor Zenon Jastrzębski – kierownik Zakładu Farmakologii Narodowego Instytutu Leków – uświadomił zebranym, jak ważne dla współczesnego człowieka jest uzupełnianie codziennego pożywienia wyselekcjonowanymi preparatami. Indonezyjskie suplementy diety sprowadzane przez Cowik nie tylko utrzymują organizm w dobrym zdrowiu, ale także efektywnie i bez skutków ubocznych pomagają w leczeniu kilku chorób.

Nieszablonowy pomysł, intrygująca prezentacja, właściwie dobrany gospodarz, konkursy, wykwintny poczęstunek, dobra organizacja – to cechy spotkania podkreślane przez jego uczestników. Ambasador Indonezji wyglądał na wyraźnie zadowolonego.