Kurze, przepiórcze czy strusie – wybór jajek w sklepach polskich jest naprawdę duży. Z czym je najlepiej podać, ile gotować, jak smakują – na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi w niniejszym artykule.
Jaja kurze
Mit o związku między spożywaniem jajek kurzych i podwyższonym cholesterolem zaczyna odchodzić powoli już do „lamusa”. Obecnie mało kto już powie, że jaj są niezdrowe, a ich spożywanie powinno być mocno ograniczone. A za to z pewnością są one jednym z lepszych źródeł białka, bez którego prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu nie byłoby możliwe. Ale jednak trzeba pamiętać o złotej zasadzie – co za dużo, to nie zdrowo!
Jaja przepiórcze
Jaja te nadal nie są zbytnio popularne w polskich domach, mimo że ich dostępność jest ogromna. Są one znacznie bardziej zdrowe od jaj kurzych, m.in. dlatego że zawierają znacznie mniej cholesterolu. Spożywanie ich poleca się osobom cierpiącym na astmę czy anemię ze względu na bogactwo w takie wartości odżywcze jak, np. żelazo, cynk, magnez czy potas. Zwykle nie powodują reakcji alergicznych.
Inne wielkanocne jajo
Mówiąc o jajach wielkanocnych mam na myśli przede wszystkim jajka kurze. A dlaczego nie zaskoczyć gości podając na przykład jajo przepiórcze?
ocena: 5/5 głosów: 1