IV Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej

13-14 lipca odbędzie się już po raz czwarty Festiwal Kuchni Zbójnickiej. Warto tam zajrzeć przy okazji urlopu w Beskidach.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
IV Międzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej
Skoczów 2012

Już za dwa tygodnie 13 i 14 lipca na rynku w Skoczowie odbędzie się IV Miedzynarodowy Festiwal Kuchni Zbójnickiej. Organizatorem jest Beskidzki Klub Kulinarny. Wydarzeniu towarzyszyć będą liczne atrakcje zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Przewidziano smażenie na olbrzymiej patelni, a także konkursy kulinarne. Jako najważniejszy zapowiadany jest konkurs na potrawy z jagnięciny dla profesjonalnych kucharzy zarówno z Polski jak i z Europy (Niemiec, Czech i Słowacji). Walka toczyć się będzie o nominację do Kulinarnego Pucharu Polski.

Kultura regionu


Pierwszego dnia zaplanowany został najazd zbójnicki, który ma na celu odebranie kluczy od bram miasta burmistrz Janinie Żagan, bo na czas festiwalu władzę przejmują tradycyjnie właśnie zbójnicy. W tym roku powstanie także „Wioska dziecięca”, w której to podstaw gotowania nauczyć się będą najmłodsi. Wszystko to odbędzie się w pięknej tradycyjnej otoczce- przy dźwiękach góralskiej muzyki,w otoczeniu kulturowego dorobku regionu- wyrobów folklorystycznych, rzemiosła ludowego i produktów regionalnych.