Jak kaloryczne są te przekąski?

  • 4

Chyba wszyscy kochamy słodycze - zwłaszcza zimą, kiedy dni są krótkie, za oknem szczypie mróz i dopada chandra. Czy kilka kostek czekolady może zaszkodzić figurze?

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Jak kaloryczne są te przekąski?
Czy wiesz ile kalorii zawierają delicje czy czekolada? Jeden kawałek czy jedna sztuka by nam nie zaszkodziły, ale zwykle sięgamy po więcej i więcej... a kalorii przybywa. Czy warto więc leczyć słodkościami małą zimową chandrę, by wiosną mieć jeszcze większą z powodu dodatkowych fałdek?

 
Sprawdź ile kalorii zawierają ukochane przysmaki!
 
 
Czekolada
 
Którą najbardziej lubisz? Gorzką czy mleczną? Ciemną czy białą? Z nadzieniem, orzechami czy bez? Wybór czekolad jest ogromny i kuszą nas coraz to nowymi smakami. Jednak nim sięgniemy po kolejną kostkę, warto wiedzieć, że każda z nich to co najmniej 23 - 30 kcal, a w przypadku nadziewanych czekolad, znacznie więcej! Cała tabliczka to zazwyczaj 554 kcal, czyli tyle, co porządny obiad.
 
 
Ciastka
 
Któż nie jest miłośnikiem różnego typu ciastek? Kruche lub biszkoptowe, te z pyszną owocową galaretką czy czekoladą? Dla wielu z nas jest to połączenie doskonałe! A jedno ciastko, np. delicja to tylko 49 kcal! Ale czy jesteśmy w stanie poprzestać tylko na jednej?
 
 
Chipsy
 
Kolejny produkt, który wodzi nas na pokuszenie to chipsy. Tu też, jak w przypadku czekolad, mamy ogromny wybór! Mnóstwo smaków, kształtów i wielkości. Jednak, o ile czekolada zawiera zdrowy magnez czy fenylotylaminę, pobudzającą produkcję endorfin ("hormon szczęścia"), o tyle w chipsach nie ma nic wartościowego. Ale przecież je uwielbiamy! Dla ostudzenia naszych emocji, przed sięgnieciem po małą paczkę, pamiętajmy, że zawiera ona około 331 pustych kalorii, a także 1 g soli! Zamiast tego, zjedz świeże lub suszone owoce!
 
 
Paluszki
 
To przekąska, która całkowicie nas "wciąga". Jeden paluszek, drugi paluszek, a za chwilę nie ma całej paczki! Zupełnie nie myślimy, że mogą one zaszkodzić naszej figurze, a jednak! Co prawda jeden paluszek to tylko 4,2-7,5 kcal (w zależności od tego czy jest solony, z makiem czy z sezamem) ale przecież nikomu nie wystarczy tylko jeden!  Należy pamiętać także, że paluszki niepotrzebnie "zapychają" i rozciągają nasze żołądki!
 
 
Cukierki
 
Czasem dla odmiany sięgamy po różnego typu cukierki, lizaki czy landrynki. To zupełnie tak, jakbyśmy cofnęli się w czasie o kilka lat,czujemy ten "smak dzieciństwa". Ile nas kosztuje ta błoga chwila zapomnienia i wspomnienia? Około 44 kcal, dodatkowo niemiłosiernie szkodzących na zęby!
 
 
Każdy z nas, we własnym sumieniu, powinien rozstrzygnąć na ile może sobie pozwolić w czasie zimowych smutków. Szczęściarze z tych, co bezkarnie mogą objadać się tymi wszystkimi pysznościami!