Jak urządzić przyjęcie dla dzieci?

O czym należy pamiętać organizując przyjęcie dla dzieci? Zobacz subiektywny plan działań.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Jak urządzić przyjęcie dla dzieci?

Nie zależnie czy organizujesz urodziny, imieniny, bal przebierańców czy jakieś inne przyjęcie dla dzieci, musisz pamiętać o wielu ważnych sprawach, najlepiej przygotuj plan działań.

Po pierwsze razem z dzieckiem zrób listę gości, bardzo ważne jest żebyś wiedziała ilu osób możesz się spodziewać. Jeśli będzie ich sporo to zastanów się czy dasz radę wszystko sama ogarnąć. Jeżeli nie, to poproś o pomoc przyjaciółkę lub którąś z mam zaproszonego malucha. Drugim krokiem są zaproszenia, możecie je wykonać własnoręcznie lub zakupić w sklepie z artykułami biurowymi. Bardzo ważne jest, żeby zawierały wszystkie przydatne informacje: dokładny adres, termin przyjęcia i godziny trwania, dodatkowo podaj swój numer telefonu. W zaproszeniu możesz również zapytać o alergie dziecka lub jakieś inne dolegliwości, koniecznie poproś o odpowiedź.

Kolejnym krokiem są zakupy, na które najlepiej wybierz się z dzieckiem i listą potrzebnych rzeczy. Oprócz artykułów spożywczych niezbędnych do stworzenia twojego unikatowego, imprezowego menu musicie zaopatrzyć się w plastikowe kubeczki i talerzyki, papierowe serwetki, balony serpentyny oraz koniecznie w czapeczki. W sklepach jest ogromny wybór wszystkich akcesoriów w różnych kolorach lub z postaciami z ulubionych filmów i kreskówek. Jeśli planujesz konkursy z nagrodami kup drobne upominki, papier i wstążki, ponieważ nawet ładnie zapakowane słodycze gwarantują zadowolenie.

Następnie wykonaj przekąski, napoje, deser i oczywiście tort, bez którego nie uda się żadne urodzinowe przyjęcie. Przyrządzając potrawy dla dzieci pamiętaj, że muszą one być różnorodne, podane w kolorowy, atrakcyjny sposób najlepiej w nie za dużych porcjach. Menu dostosowane dla dzieci nie musi być zbyt wymyślne, zrób proste i szybkie dania: kanapeczki z różnymi dodatkami, frytki, naleśniki oraz obrane i pokrojone owoce. Unikaj natomiast chipsów i słonych paluszków, które łatwo możesz zastąpić biszkoptami i herbatnikami.

Na koniec zostaje najtrudniejsze zadanie czyli zorganizowanie gier, zabaw, tańców i konkursów. Podczas przyjęcia dla dzieci nie może być nudno! Skorzystaj z oferty firmy zajmującej się prowadzeniem imprez dla dzieci albo poproś o pomoc znajomego, który ma doświadczenie w wymyślaniu zabaw dla maluchów. Dodatkowym walorem twojego przyjęcia może być możliwość malowania twarzy twoich gości, taki makijaż to wspaniała zabawa.

Tak zaplanowane przyjęcie na pewno się uda!