Trendy wśród ślubnych zaproszeń

Co nowego przygotowali dla nas projektanci zaproszeń ślubnych na rok 2012? Jak pozostać w zgodzie z modą i ze sobą samym. Młoda paro, zaskocz swoich gości!

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Trendy wśród ślubnych zaproszeń
Trendy istnieją nie tylko wśród strojów ślubnych. Panny młode często pragną by w zgodzie z nimi było także zaproszenie, przyjęcie weselne, a na nim podawany gościom poczęstunek. Dlatego też wato wcześniej rozeznać się wśród modnym propozycji, przyjrzeć się panującym trendom i dowiedzieć się co doradzają specjaliści od przyjęć.

Kolory, kolory, kolory...

W tym sezonie na topie będą jasne delikatne barwy czyli powrót to bieli i écru. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z mocniejszych akcentów kolorystycznych - one wciąż królują. Dobrze prezentować będą się jedna lub dwie żywe barwy stonowane przez spokojniejsze tło. Doskonałe klasyczne już połączenie écru i brązów, delikatne dodatki zieleni, błękitu, czy też bardziej energetyzujące turkusy, fiolety, czy nawet fuksja.

Zdecydowanie modne będą pastele. W tej kwestii nie ma ograniczeń, każdy jasny pastelowy kolor będzie na czasie. W tym sezonie łączyć będą się one nie tylko z bielą, lecz także ze sobą nawzajem. Różnobarwny pastelowy melanż może stworzyć doskonałą i zaskakującą kompozycję.

Dla odważniejszych panien młodych, które pragną wyjątkowej, wyszukanej elegancji i nie boją się wyzwań, projektanci zarówno sukni jak i zaproszeń ślubnych proponują – czerń. Czarne dodatki, lub nawet czarny jako dominujący kolor zaproszenia z kontrastującymi lekkimi, jasnymi wzorami z pewnością przypadną do gustu.

Motyw przewodni

Śluby planowane według motywu przewodniego zdobywają coraz większą popularność, podobną tendencję obserwujemy wśród zaproszeń. Jeśli uroczystość będzie posiadała koncepcję tematyczną dobrze jest również by zaproszenia były do niej dopasowane. Motyw przewodni to trend sam w sobie. W tym roku specjaliści przewidują powrót, ze zdwojoną siłą, inspiracji światem roślinnych oraz klimatem vintage, filmowym czy starymi obrazami. Wkomponowywanie tych elementów w zaproszenia z pewnością doda im wyjątkowego charakteru.

Zdecydowanie popularny jest również trend na eco. Ekologiczne zaproszenia posiadają już swoich fanów. Jest to doskonały sposób by by przekazać pewną ideologię i połączyć w ten sposób modny projekt zaproszenia z naszym stylem życia.

Grafika na czasie

Elementy zwierzęce to znana tradycja. Dawniej białe gołąbki dziś... sowy. Co raz częściej wybieranym wzorem są wkomponowane w zaproszenie sowy, w tym roku to będzie prawdziwy hit. Bardziej ekstrawaganckie ważki, które królowały z poprzednim roku, czy różnobarwne motyle również z zaproszeń nie znikną.

Natura zachwyci w nowej odsłonie inspirowanej, wspomnianymi już, klimatami vintage. Połączenie tych dwóch trendów daje przepiękne rezultaty. Doskonałe będą różnobarwne drzewa i liście – jednak nie pstrokate – takie, których kolory harmonijnie się zgrywają. Motyw piór też będzie przeżywał swój renesans. Ptasie pióra, nie tylko pawie oczko, w pastelowych odsłonach są elementem pojawiającym się w tym roku na zaproszeniach coraz częściej.

Architektura zaproszeń

Zaproszenia prócz graficznej oprawy posiadają też różne kształty. W tym roku nie tylko klasyczne prostokąty i kwadraty wiodą prym. Z zachodu dociera nowa koncepcja – czyli zaproszenia okrągłe. Uformowanie kart w symetryczny okrąg, sprawi, że staną się absolutnie niepowtarzalne i będą doskonała propozycją dla par szukających unikatowych projektów.

Dodatkowo wewnątrz projektów naszych ślubnych inwitacji pojawiają się kieszonki. Do wybory są zarówno pionowe jak poziome kieszenie na kartki z dodatkowymi informacjami dla gości. Ma to swój aspekt praktyczny, ponieważ niegdyś latające luźno np. mapki dojazdu, odnajdują w zaproszeniu swoje miejsce i staja się elementem jego kompozycji.

W zgodzie z trendem, w zgodzie z nami

Wybierając zaproszenia młoda para nie powinna kierować się tylko i wyłącznie trendami panującymi w świecie mody ślubnej. Najważniejsze jest aby zaproszenia posiadały elementy zawiązujące w jakiś sposób do ich charakterów, osobowości. Firmy przygotowujące zaproszenia oferują nam ogromny wybór, więc na pewno każdy wśród trendów znajdzie coś bliskiego sercu.