Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Już niedługo maj, miesiąc pierwszej komunii świętej. Jak przygotować się do tej uroczystości? Na co zwrócić najważniejszą uwagę, przygotowując się do wyprawienia przyjęcia?

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Jak zorganizować przyjęcie komunijne?

Wraz z komunią wielu rodziców zastanawia się jak zorganizować ten dzień. O ile wszystko w kościele „ułoży się samo”, o tyle o uroczystości po mszy musimy zadbać sami. Dobrze jest zaplanować to z wyprzedzeniem.

1. LISTA ZAPROSZONYCH OSÓB
To bardzo ważne, aby zaplanować ją wcześniej. Im będzie was więcej, tym więcej miejsca potrzebujecie. Warto odpowiedzieć sobie na pytanie czy wszyscy zmieszczą się w domu?

Jeśli nie, warto pomyśleć o zorganizowaniu przyjęcia w restauracji lub innej większej sali.  Jeśli nie mamy takiej możliwości, możemy w domu zorganizować dwa pokoje, jeden dla dorosłych, osobny dla dzieci.

2. ZAPROSZENIA
Jeśli mamy już listę gości, trzeba pośpieszyć z zaproszeniami. Najlepiej rozesłać je na około półtora  miesiąca przed dniem komunii. Zaproszenia mogą być wykonane przez dziecko własnoręcznie lub kupione w sklepie.

Zapraszać powinno dziecko - to jego przyjęcie. Jeśli do rodziny mamy daleko, zaproszenie może zostać wysłane pocztą, jednak warto rodzinę o tym fakcie uprzedzić, a dziecko powinno dodatkowo zaprosić ich przez telefon.

Poprośmy też zapraszane osoby o potwierdzenie obecności na uroczystości i poinformowanie nas o tym. Osoby z daleka zapytajmy, czy będą chcieć spędzić u nas noc przed lub po komunii. Wtedy powinniśmy zagwarantować im pokój z łóżkiem.

3. CATERING
Możemy się na niego zdecydować - nie tracimy wtedy czasu na przygotowywanie posiłków w domu. Ceny przygotowania posiłków są podobne do cen, które zapłacimy przygotowując je samemu (na pewno są niższe od cen z restauracji).

Do obsługiwania przyjęcia warto poprosić przyjaciółkę z pracy lub sąsiadkę. Nie chodzi o kelnerowanie, ale np. podgrzanie dania, abyśmy mogli w tym czasie posiedzieć z rodziną.

4. MENU
Na menu składa się obiad, czyli zupa i drugie danie, deser, przystawki i ciepłe danie południu. Ciasta możemy upiec sami lub zakupić w cukierni. Owoce na stół powinny być kupione jak najpóźniej.

Deser w postaci lodów na zimno w zupełności wystarczy, przecież na stole przez całą uroczystość będą ciasta i owoce. Pamiętajmy, że w trakcie Komunii nie powinno być na stole alkoholu. To uroczystość dziecka, nie musimy go wtedy spożywać.

W samym dniu komunii musimy się odprężyć i wierzyć, że wszystko wyjdzie tak jak sobie to zaplanowaliśmy.

Organizujesz przyjęcie w domu? Zobacz, jak możesz udekorować stół! >>>