Stylizacje i słodkości na Halloween

Chociaż raz w roku - 31 października - puśćmy wodze fantazji i szaleństwa, a wtedy stylizacje na Halloween - spożywcze i przebraniowe - będą pamiętane aż do następnego roku!

         
ocena: 5/5 głosów: 5
Stylizacje i słodkości na Halloween
fot. Fotolia

W święto Halloween nie bójmy się być straszni!!!

Jak spędzić wieczór?

Najlepiej w ten wieczór postawić na szalone imprezy w gronie znajomych, z – co oczywiste – obowiązkowym przebieraniem się! Warto pobawić się razem z dziećmi w jakieś straszne konkursy – na najstraszniejsze przebranie, najokropniejszą opowieść itd. Gdy pójdą spać, zawsze dla dorosłych zostaje nocny maraton filmowy horrorów oraz jedzenie przystrojonych potraw i picie diabelskich przysmaków.

Przebrania

Najładniejsze przebrania znajdziemy oczywiście w wypożyczalniach, ale można też samemu coś przygotować. Małe dzieci najlepiej przebrać w neutralne kolory i przebrania budzące sympatię, żeby ani nasza pociecha, ani żadna odpowiadająca jej wiekiem nie przestraszyła się.
Starsze dzieci najchętniej będą naśladować swoje ulubione bajkowe potwory, najkoszmarniejsze sny oraz przebrania rodziców, więc tu warto postawić na stroje czarownic, trupów, magów, wampirów oraz upiorów. Im więcej przerażającego  makijażu i cieknącej krwi – tym lepiej. Dodatkowo każdy – bez względu na wiek powinien mieć ze sobą koszyczek na zdobyte słodycze, warto, aby był on dopasowany do tematyki święta.

Stylizacje na Halloween

Poczęstunek i stylizacja stołu

W tej kwestii są dwie główne zasady: jak najwięcej potraw i napojów przygotować samemu oraz jak najbardziej przystroić je w sposób adekwatny do wystroju całej reszty. Warto postawić na dekoracje w kolorach czerni i pomarańczu, np. na dynie, oliwki, parówki robiące za ośmiorniczki (przed smażeniem ich oba końce muszą być rozcięte na cztery) lub robaki (pocięte po prostu w paski), czy kanapki w kształcie księżyca lub ducha – posmarowane serkiem będą jeszcze lepiej udawać przedstawiane przez siebie przedmioty. Warto kupić czekoladowe ozdoby w kształcie pająków, much i oczu, by jak najlepiej oddać klimat imprezy. Dobrze zadbać o dodatki, np. o obrusy i zastawę halloweenową.

Duszki nie tylko bezowe! Muffinkowe duszki przygotowała Cukiereczek13, pyszne Duszki bezowe - bernika, a Duszki dyniowo-pistacjowe to dzieło Sathi.

Muffinkowe duszki Bezowe duszki na halloween Duszki dyniowo - pistacjowe

Dekoracja mieszkania

Odpowiednie wrażenie spotęgują zaklejone okna, na których czaić się będą papierowe pająki oraz pajęczyny. Dobrze zainwestować w dynię sztuczną lub naturalną – jej szykowaniem można zająć się razem z dziećmi, które z przygotowań będą miały taką samą frajdę, jak i z późniejszej zabawy. Modne są również czarne serpentyny (które można zastąpić bibułą). Warto zaszaleć, w udekorowanym domu osoby przebrane będą się czuły jeszcze swobodniej i dużo bardziej wyczuwalny będzie klimat Halloween.

Jeśli postawimy wszystko na dobrą zabawę w klimacie Halloween, na pewno będzie to miło spędzony czas w gronie bliskich nam osób.