Pomysły na urodzinowe zabawy.

Przyjęcie urodzinowe dla dziecka to nie tylko prezenty, przekąski i wspaniały tort ale przede wszystkim gry i zabawy. Sprawdź co zrobić żeby na imprezie urodzinowej nie było nudno.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Pomysły na urodzinowe zabawy.

Zorganizowanie konkursów i zabaw to bardzo trudne zadanie. Należy je dostosować do ilości zaproszonych gości, a także ich wieku i preferencji. Trzeba również wziąć pod uwagę czy przyjęcie odbędzie się w domu czy w ogrodzie.

Jeżeli wybierasz opcję - urodziny w plenerze obowiązkowo wykorzystaj pomysły na zabawy w chowanego, berka, tor przeszkód, podchody albo grę w kolory.

Tor przeszkód to świetna forma aktywnego spędzania czasu i dobry pomysł na lekką rywalizację między dziećmi, ale oczywiście wszyscy są zwycięzcami. Taki tor przeszkód koniecznie powinien zostać przygotowany przez dzieci z użyciem skakanek, piłek, hula – hop i freezbee. Jako nagrody możesz wykorzystać słodycze zapakowane w ozdobny papier i wstążki lub wcześniej zakupione drobnostki.

Po takiej ogromnej dawce emocji i ruchu można odpocząć grając w kolory. Wszyscy uczestnicy tej zabawy siadają na kocyku naprzeciwko solenizanta, który będzie prowadzącym. Prowadzący rzuca piłkę do uczestników wypowiadając nazwy kolorów, jeżeli powie „czarny” nie wolno jej wtedy złapać. Dla osoby, która złapie piłkę z zakazanym kolorem wymyślane są zadania lub zagadki do rozwiązania.

Na koniec warto zostawić najciekawszą zabawę, która będzie wisienką na torcie. Mianowicie podchody, które trzeba wcześniej dokładnie zaplanować i przygotować. Uczestnicy dobierają się w grupy, najlepiej połączyć dzieci w różnym wieku tak by wszyscy mięli w miarę równe szanse. Następnie wszyscy otrzymują kartki z podpowiedziami gdzie mają się udać np. za dużym czerwonym kwiatem wśród zielonych liści znajdziesz kolejną karteczkę . W każdym opisanym miejscu jest kolejna podpowiedź, która ma ich doprowadzić do celu, którym może być zarówno miejsce jak i przedmiot. Na wszystkich małych poszukiwaczy czekają nagrody.

To zaledwie parę przykładów konkursów i gier, którymi z łatwością można wzbudzić zainteresowanie świętujących dzieci.