Jak zrobić cydr? - Infografika

Jesień to czas, w którym z owoców królują jabłka. Dodajemy je do szarlotek, grzańców i dań głównych. Warto je także wykorzystać do zrobienia pysznego cydru. Jak to zrobić?

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jak zrobić cydr? - Infografika
fot. Materiały prasowe
Polskie jabłka zyskują na popularności. Szacuje się, że statystyczny obywatel naszego kraju zjada ich rocznie aż 14 kg. Chętnie jemy je zarówno na surowo, jak i w formie przetworzonej. Nic zatem dziwnego, że nie mamy oporów z dodaniem ich do ciast, pieczonego drobiu czy sałatek.

Na popularności zyskuje także cydr – gazowany napój alkoholowy robiony na bazie jabłek. Szacuje się, iż jego sprzedaż tylko w tym roku wzrośnie do 16 mln litrów. Cydr produkowany jest obecnie zarówno przez światowe marki, jak i lokalne zakłady rzemieślnicze.

Co ciekawe – jego przygotowanie wcale nie jest trudne. ShopAlike.pl przygotowało infografikę, w której krok po kroku wyjaśnia jak stworzyć domowy cydr. To prawdziwa gratka dla osób, które lubią bawić się w produkcję domowych trunków. Szczególnie, że taki napój może być później wykorzystany jako upominek z okazji Bożego Narodzenia. A że czasu mało – pora wziąć się do pracy!