WSPÓŁPRACA REKLAMOWA

Jaki młynek automatyczny do kawy wybrać? Czym kierować się przy zakupie?

Młynek to niezbędne urządzenie, jeśli chcemy przygotowywać naprawdę dobrą kawę. Poprawnie zmielona kawa to gwarancja smacznej kawy w filiżance. Wybierając młynek automatyczny do kawy, powinniśmy skupić się na kilku parametrach i poszukać młynka odpowiedniego dla naszych potrzeb.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Jaki młynek automatyczny do kawy wybrać? Czym kierować się przy zakupie?
Młynek automatyczny do kawy — komu się sprawdzi?
Młynki automatyczne są bardziej kosztowne niż młynki ręczne, jednak dają bardzo dużo korzyści. Warto sięgnąć po młynek automatyczny , jeśli zależy nam na mieleniu kawy — tego rodzaju młynki są niezbędne w kawiarniach i gastronomiach, ale doskonale sprawdzą się też w domu, kiedy potrzebujemy zrobić kawę w jak najkrótszym czasie. Młynek automatyczny ze sklepu Coffeedesk będzie odpowiedni dla Ciebie, jeśli szukasz wygodnego i sprawdzonego sprzętu do odpowiedniego mielenia kawy.

Młynek automatyczny — czym powinien się charakteryzować?

Przede wszystkim powinniśmy szukać odpowiedniego młynka wśród młynków żarnowych. Młynki z ostrzami nie mielą kawy, ale ją siekają, co nie wpływa pozytywnie na równość przemiału, a od tego zależy, jak będzie smakowała nasza kawa. Żarna w młynku automatycznym powinny być stalowe lub ceramiczne, każde z nich mają swoje zalety i odpowiednio zmielą nasze ziarenka kawy. Dzięki temu otrzymujemy równy przemiał, a co za tym idzie — lepszy smak poprawnie doparzonej kawy w filiżance. Młynek automatyczny powinien być wyposażony w możliwość regulacji grubości mielenia. Każda kawa potrzebuje specyficznego przemiału — parząc pół litra kawy, musimy zmielić ją grubiej niż chcąc przygotować tylko kubek, to dość proste. Dlatego młynek automatyczny powinien mieć łatwą i przejrzystą regulację mielenia. Dzięki takiej opcji zyskujemy możliwość manipulowania smakiem kawy — jeśli kawa jest niedoparzona możemy zmielić ją trochę drobniej, a jeśli jest przeparzona — trochę grubiej.

Młynek automatyczny do ekspresu ciśnieniowego

Jeśli posiadacie ekspres ciśnieniowy, to posiadanie dobrego młynka jest koniecznością. Młynki przeznaczone do mielenia kawy pod espresso powinny mieć drobny przemiał i produkować jak najmniej pyłu. Powinny mieć wygodną podstawę na portafilter — czyli kolbę i prostą regulację grubości mielenia. Dobrze zmielona kawa to smaczne, zbalansowane espresso, które zachwyci nas swoim smakiem. Bez dobrego młynka nawet najlepszy ekspres ciśnieniowy nie wyczaruje nam pysznego espresso.

Młynek automatyczny do kawy przelewowej

Jeśli jesteście fanami kawy przelewowej — z ekspresu, dripa czy Chemexa, to z pewnością wiecie, że dobrze zmielone ziarno równa się smacznej kawie w kubku. Młynek automatyczny do kawy przelewowej powinien mieć szeroki zakres mielenia i łatwo dostępną opcję zmiany grubości mielenia. Młynki do kawy pod przelewy rzadko mogą być jednocześnie młynkami pod espresso, dlatego poszukując dobrego młynka zwróćcie uwagę na ich przeznaczenie — Wilfa Svart czy Baratza to klasyczne propozycje do tego typu kawy. Niezależnie od tego, czy parzycie kawę w ekspresie przelewowym, czy złotym dipperze, odpowiednio zmielona kawa to klucz do sukcesu.

Materiał powstał przy udziale marki Coffeedesk.