Jazz Bistro Group w Warszawie

  • 1

Jak to się zaczęło i czym tak naprawdę jest Jazz Bistro Group?

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Jazz Bistro Group w Warszawie
Przyjaciele od 20 lat, teraz wspólnicy: Jacek Nikiel, Paweł Majewski, Marek Jankowski i Tomasz Częścik. stworzyli wspólnie znaną, lubianą i rozpoznawalną sieć restauracji Jazz Bistro Group w Warszawie.

Cała sieć utrzymana jest w podobnym, nowoczesnym stylu. Do dekoracji wnętrz użyto drewna, stali kwasowej i szkła. Integralną częścią i atrakcją restauracji jest np. charakterystyczny metalowy kontrabas czy muzyka jazzowa grana przez znane zespoły oraz młode, wschodzące talenty. Wokalistką, która od lat związana jest z Jazz Bistro jest Kasia Rodowicz. Standardy jazzowe w jej wykonaniu zostały wydane w 2003 roku na płycie „JAZZ BISTRO”.

Pierwsza kultowa już restauracja JAZZ BISTRO została otwarta we wrześniu 1999 roku w Centrum Land przy ulicy Wałbrzyskiej.  Kolejne JAZZ BISTRO powstało przy Pięknej 20. JAZZ BISTRO PIĘKNA szybko stało się kultowym i sztandarowym miejscem całej sieci. W 2006 r. również przy Pięknej powstało JAZZ BISTRO ESPRESSO. Można tu poznać zarówno tradycję przygotowania klasycznego espresso jak i najnowsze trendy w świecie kawy, między innymi mało znane do tej pory w Polsce kawowe drinki.

W 2002 roku w zabytkowej kamienicy lokalu dawnej, kultowej „Gwiazdeczki” przy ulicy Piwnej 40 powstało JAZZ BISTRO GWIAZDECZKA. Wszystkie stare elementy zostały odnowione, a odkryte patio zabezpieczono pięknym szklanym dachem. W następnych latach przybyły lokale przy ulicy Żurawiej 6/12 (NU JAZZ BISTRO) i Marynarskiej 11(JAZZ BISTRO ANTARES - restauracja w biurowcu).

NU JAZZ BISTRO to bardzo modne miejsce. Wyróżnia się spośród innych lokali nie tylko kuchnią rozszerzoną o dania typu fusion, ale także „sportową strefą” czyli NU SPORT. To osobne pomieszczenie w podziemiach restauracji mogące pomieścić ok. 30 osób, zostało wymyślone dla miłośników sportu. W wygodnych, skórzanych fotelach klubowych i na rozłożystych kanapach można na dużym ekranie śledzić najważniejsze, aktualne wydarzenia sportowe, takie jak skoki narciarskie, mecze piłki nożnej, turnieje tenisowe. Miłośnicy sportu mają do dyspozycji specjalne menu, które stanowią różnorodne przekąski, ale oczywiście można zamówić każde danie z karty restauracji. NU SPORT to jedno z nielicznych miejsc w mieście, gdzie mogą się zgromadzić zapaleni amatorzy sportu. Miejsce to nadaje się idealnie także na organizowanie kameralnych spotkań, szkoleń czy wykładów.

Ostatnio otwarta została kolejna z restauracji - ZEN.