Jędrne kaktusy

Czy warto pisać bloga? Przekonał się o tym autor Jędrnych kaktusów...

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Jędrne kaktusy
Wawrzyniec Prusky to mieszkaniec Miasta, ojciec rocznego Dziedzica, mąż mŻonki, pracownik Królestwa, w którym kieruje grupą Wenusjanek, właściciel dwóch żółwi. Wawrzyniec to także autor bloga opowiadającego o losach zwykłej rodziny, który ku zaskoczeniu autora, owocuje tysiącami czytelników i tytułem najlepszego bloga roku 2005.
W pewnym momencie ktoś podpowiada Wawrzyńcowi, że wydając swojego bloga w formie książki mógłby zarobić fortunę. Wzrok Wawrzyńca zatrzymuje się na słowie "fortuna"...

"Jędrne kaktusy" to książkowa wersja jednego z najpopularniejszych blogów w Polsce, Zwycięzca konkursu na Blog roku 2005. W opowieści Wawrzyńca zwykła rodzina nabiera niezwykłości, a ich codzienne przygody bawią i zaskakują.
Książkę czyta się lekko, nierzadko z uśmiechem. Może być idealną lekturą na wakacyjne wojaże, gdy nie mamy dostępu do Internetu i nie możemy na bieżąco śledzić losów blogowych bohaterów.

Wawrzyniec Prusky - to nick, czyli internetowy pseudonim Pawła Klimczaka (ur. w 1974 r.), pod osłoną którego autor porusza się po sieci. Niewątpliwie na wybór zarówno nicka, jak i imienia dla bohatera bloga, który pisze regularnie od 2004 roku, miały dziesiątki seansów barejowskiego "Misia". Uwielbienie dla pełnego absurdu poczucia humoru typowego dla twórczości Barei, Monty Pythona, Simpsonów i Kabaretu Starszych Panów przefiltrowane i przełożone na język bloga zaowocowało rosnącą liczbą próśb o książkowe wydanie zebranych w blogu opowiadań. Sam autor pytany, ile blogowego Wawrzyńca jest w prawdziwym Pawle konsekwentnie twierdzi, że absolutnie nic, ponieważ jest to postać od początku do końca zmyślona. Niestety czytelnicy równie konsekwentnie nie dają wiary tym wyjaśnieniom wiedząc, że autor zmyśla.

Wydawnictwo Zysk i S-ka