Joga - czy warto ćwiczyć jogę?

  • 4

Joga to zjednoczenie ciała i umysłu i starożytny system dbania o zdrowie, idealny dla współczesnego stylu życia.

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Joga - czy warto ćwiczyć jogę?
Chciałabyś zacząć ćwiczyć jogę. Nie jesteś jednak pewna, czy uda ci się wygiąć ciało w skomplikowanych pozycjach, i obawiasz się, że to nie dla ciebie. A może sądzisz, że joga to zbyt statyczna forma ćwiczeń dla takiego wyczynowca jak ty? Książka "Joga dla żółtodziobów" uświadomi ci, że ten rodzaj wyjątkowego treningu - zarówno fizycznego, jak i duchowego - pozwala wzmocnić ciało, a także wzbogacić duszę. Znajdziesz w niej zrozumiałe instrukcje, jak najefektywniej praktykować jogę, zadziwiająco proste wyjaśnienia duchowych tradycji jogi oraz wybór pozycji, które pomogą ci się rozluźnić, złagodzić różnego rodzaju bóle oraz wzmocnić ciało.
 
"Joga dla żółtodziobów" to przystępne wprowadzenie w duchową tradycję jogi, proste instrukcje, bogaty wybór pozycji dla początkujących i zaawansowanych. Z podręcznika dowiesz się, jak krok po kroku uelastycznić ciało i stopniowo wykonywać wszystkie pozycje. Dzięki jodze pozbędziesz się niektórych problemów zdrowotnych. Nauczysz się wykorzystywać ogromną moc oddechu. Zaczniesz ćwiczyć z partnerem i umacniać związek. W razie potrzeby będziesz tworzyć własne optymalne układy. 
 
"Książka ta subtelnie, lecz przekonująco nakłoni cię do rozpoczęcia praktyki jogi (...). Otwórz się na to doświadczenie, a przekonasz się, że będzie satysfakcjonujące i uzdrawiające".
Georg Feuerstein, kierownik Yoga Research Center i redaktor współpracujący z "Yoga Journal"
 
Joan Budilovsky to autorka popularnych książek, m.in. Medytacji dla żółtodziobów (REBIS 2004). Jest wykwalifikowaną instruktorką jogi, a także masażu i medytacji.
Eve Adamson pisze książki z dziedziny zen, medytacji, jogi, seksualności i masażu.
Carolyn Flynn jest autorką poradników i redaguje czasopismo dla kobiet "SAGE".

Wydawnictwo REBIS