Program doskonałego zdrowia

Chyba większość z nas pragnie mieć szczupłą sylwetkę, dobre samopoczucie i zdrowy organizm. Niestety, do tego potrzebna jest nie tylko zdrowa dieta i ćwiczenia fizyczne...

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Program doskonałego zdrowia
Gillian Mc Keith doskonale zdaje sobie sprawę z tych trudności, dlatego też wydała książkę pt. "Program doskonałego zdrowia", który jest swego rodzaju przewodnikiem.

Autorka twierdzi, że jej książka przypomina atlas drogowy- wytycza trasę, którą powinni podążać ci, którzy chcą zmienić na stałe swój tryb życia. Podkreśla, żę nie proponuje diety,ale nowe myślenie. Chce "być" ze swoimi czytelnikami przy wszystkich etapach zmian. Dlatego podzieliła książkę na cztery poziomy: pobudkę, program doskonałego zdrowia, program odtrucia, szczupłą sylwetkę na całe życie. Pierwsza część służy po to, by czytelnik spojrzał na swój sposób odżywiania i uczciwie ocenił, czy jest to sposób zdrowy. Autorka namawia do prowadzenia regularnych zapisków na temat posiłków, kolekcjonowania opakowań po jedzeniu, które zostało skonsumowane i podsumowaniu swojego trybu życia. To pozwoli wyeliminować produkty, które nam szkodzą i zacząć układać swój jadłospis od nowa. W drugiej części znajdują się porady dotyczące ćwiczeń fizycznych, a także 28-dniowy program, który poprawi nasz stan zdrowia. Posiłki zostały rozpisane na każdy dzień, dodatkowo program pełen jest praktycznych rad, które służą poprawie samopoczucia. Kolejna część zawiera dwudniowy pogram odtrucia, który pozwoli oczyścić orgranizm i uzupełnić jego braki. Kiedy wszystkie te etapy będą już za nami, warto zapoznać się z praktycznymi radami końcowymi, które mają nam pomóc w zachowaniu szczupłej sylwetki do końca życia. Autorka podaje również kilka przpisów na smakołyki, które urozmaicą codzienną dietę.

Uzyskanie i zachowanie szczupłej sylwetki oraz dobrej kondycji nie jest proste. Często brakuje nam motywacji i silnej woli, czasem po prostu nie wiemy jak zacząć. Książka "Program doskonałego zdrowia" stanowi swego rodzaju konsultację ze specjalistą. Będzię dobrym towarzyszem na każdym etapie w drodze go upragnionego celu.

Wydawnictwo REBIS