Jutrzenka Perłą Polskiej Gospodarki

Firma Jutrzenka Colian została uhonorowana prestiżowym tytułem Perła Polskiej Gospodarki. W rankingu polskich przedsiębiorstw otrzymała wyróżnienie w kategorii Perły Duże.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Jutrzenka Perłą Polskiej Gospodarki
Jutrzenka Colian należy do grupy kapitałowej Jutrzenka Holding SA i jest właścicielem takich marek jak: Jeżyki, Familijne, Akuku!, Mella, Goplana, Grześki, Appetita i Hellena. Wszystkie firmy należące do grupy Jutrzenka Holding SA są znaczącymi graczami rynkowymi. Obszar działalności poszczególnych marek obejmuje trzy segmenty sektora spożywczego: słodycze, kulinaria oraz napoje. Prezesem i współwłaścicielem grupy kapitałowej Jutrzenka Holding SA jest Jan Kolański.

W rankingu polskich przedsiębiorstw Jutrzenka Colian otrzymała wyróżnienie za konsekwentną realizację polityki
i strategii przedsiębiorstwa oraz pozycję lidera wśród najbardziej dynamicznych i najbardziej efektywnych przedsiębiorstw
w Polsce.

Perły Polskiej Gospodarki to ranking polskich przedsiębiorstw, który od sześciu lat organizują wspólnie anglojęzyczny miesięcznik gospodarczy Polish Market oraz Instytut Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk.
Ranking obejmuje dwie grupy przedsiębiorstw. Pierwsza to firmy o przychodach co najmniej 100 milionów złotych (Perły Duże), a drugie 1 miliard złotych (Perły Wielkie).

Zdaniem organizatorów, Ranking Perły Polskiej Gospodarki jest „najbardziej obiektywnym pozycjonowaniem przedsiębiorstw". Opiera się na wskaźnikach ekonomicznych i finansowych, które oceniają całokształt działalności przedsiębiorstwa. Pozycja na liście rankingowej zależy nie tylko od wielkości przedsiębiorstwa mierzonego wartością przychodów, ale od jego efektywności, dynamiki i płynności finansowej.

Patronat Honorowy sprawują Wicepremier i Minister Gospodarki Waldemar Pawlak oraz Prezes Polskiej Akademii Nauk Michał Klaiber.