Już 20 marca dzień bez mięsa!

  • 3

Myśleliście kiedyś o tym, by zostać wegetarianinem? Jak by to było gdyby na świecie nie było mięsnych potraw? Czy człowiek mógłby sobie świetnie radzić bez białka z kurczaka, smacznego tłuszczyku z wędlin oraz soczystych sztuk sycącego mięsa?

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Już 20 marca dzień bez mięsa!
fot. Fotolia

Oczywiście, że tak! Już 20 marca możecie się o tym przekonać, wystarczy, że podejmiecie wyzwanie i godnie uczcicie międzynarodowy dzień bez mięsa. Jacyś chętni?

Jak żyć bez mięsa?

Dla wszystkich tych którzy nie dowierzają, że można zdrowo funkcjonować bez jedzenia mięsa mamy kilka porad jak sobie poradzić z niedoborem składników i minerałów. Teraz w dobie aktywnego i odpowiednio zbilansowanego życia w trybie fit diety wegetariańskie oraz wegańskie zyskują coraz większe rzesze zwolenników. Również lekarze widzą pozytywną stronę spożywania wyłącznie warzyw i nabiałów - dieta jest bardziej płynna, lekkostrawna, układ trawienny nie jest obciążony i narażony na trawienie coraz większych dawek chemii i ulepszaczy spotykanych w jedzeniu.

Meatout Day czyli dzień bez jedzenia mięsa

Meatout Day wymyślono w Ameryce 30 lat temu. Od tamtej pory cieszy się wielką popularnością nie tylko w Stanach Zjednoczonych ale także w Europie. Myślą przewodnią akcji jest nie tylko popularyzacja zbilansowanej diety na podstawie warzyw, owoców i produktów mlecznych ale także wspieranie towarzystw zwalczających ubój zwierząt na mięso. 20 marca zaangażowane stowarzyszenia nie tylko rozdają ulotki traktujące o pozytywach diety wegetariańskiej ale także uczą jak gotować smacznie i zdrowo z użyciem bezmięsnych produktów spożywczych. Organizowane są festyny i konferencje, które edukują w kwestii wegetarianizmu oraz weganizmu.

Akcja Dzień bez Mięsa jest organizowana przed pierwszym dniem wiosny. Data ma wymiar symboliczny, bowiem zapowiada czas zmian, może także zmianę naszych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych. Zachęcamy do wykonania takiej próby swojego charakteru i zmierzenia się ze swoimi kulinarnymi słabościami. Uczcicie z nami Dzień bez Mięsa potrawami czysto warzywnymi?

Dieta bez mięsa i ryb - warto przeczytać!