Kolacja we dwoje: jedzenie to nie wszystko!

W codziennym zabieganiu ciężko znaleźć czas, by spędzić chwilę z partnerem. Dlatego nic dziwnego, że gdy decydujecie się na kolację we dwoje, macie ochotę zapewnić sobie romantyczną atmosferę. Oprócz fantastycznego posiłku, który będzie się składał z niezwykłych dań, ważne jest by zadbać o odpowiednią oprawę Waszego tête-à-tête. Jak to zrobić?

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Kolacja we dwoje: jedzenie to nie wszystko!
fot. Fotolia
Nie ma osoby, która nie lubiłaby ładnie urządzonego wnętrza. Jeśli planujesz romantyczną kolację ze swoją drugą połową zadbaj o to, by  panował odpowiedni nastrój. Wystarczy do tego wykorzystać kilka gadżetów, które sprawią, że Wasz wieczór będzie z pewnością udany!

Świetlisty romantyzm

Półmrok, gra świateł i nastrojowe cienie. Wieczór we dwoje nie może obejść się bez zadbania o to, by w pomieszczeniu panowało odpowiednie natężenie światła. Można to zrobić na dwa sposoby – sięgając po świece lub bardziej nowoczesne lampiony. Co wybrać?

Bez wątpienia nie ma nic bardziej klasycznego od kolacji przy świecach. Ich ciepły blask w prosty sposób wywołuje intymny nastrój. Warto to wykorzystać i dodatkowo wzmocnić ten efekt poprzez odpowiednio dobrany świecznik

Wybór jest spory – od pojedynczych (np. 4Home, świecznik serce biały, cena: 24,99 zł), przez proste (np. Pakamera, świecznik metalowy Industrial Black 35,5 cm, cena: 172 zł) po te pasujące do nowoczesnego wystroju (np. 4Home, świecznik The More The Merrier, czarny, cena: 252,99 zł). Każdy może stanowić nie tylko świetną podstawkę pod świece, lecz również oryginalny element dekoracyjny, który przypadnie Twojej drugiej połówce do gustu!

Jeśli nie przepadasz za świecznikami, zawsze możesz sięgnąć po lampiony. Są one uniwersalne i z pewnością dobrze się sprawdzą nie tylko podczas romantycznej kolacji. Ich największą zaletą jest fakt, że można je wykorzystać zarówno w pomieszczeniach zamkniętych, jak i na otwartej przestrzeni.

Ich kształt i kolor jest zróżnicowany a co najważniejsze – do środka można włożyć zarówno świeczkę (jak np. do lampionu Torro od Home&You, cena: 129 zł), jak i lampki LED (np. Pakamera, Lampion dekoracyjny Aurora z lampkami LED 28 cm, cena: 184 zł).

Toast wznoszony czerwonym winem
Fotolia

Zadbaj o szczegóły!

Nie tylko oświetlenie jest ważne. Również pozostałe elementy wystroju mogą sprawić, że kolacja przebiegnie w wyjątkowo przyjemnej atmosferze. Do pełni szczęścia będzie wówczas potrzebna jedynie nastrojowa muzyka i pyszne jedzenie, które sprawi, że oboje będziecie mieć świetne humory. O jaką dekorację warto jeszcze zadbać?

Z całą pewnością o obrus. Nie musi być kolorowy ani wykonany z koronki. Warto tutaj postawić na klasykę, czyli biały materiał, który będzie pięknie wyglądał w każdym świetle. Obrus może być gładki lub w delikatne wzory (np. Home&You, obrus Giraffe, cena: 99-119 zł). Taki akcent sprawi, że Wasze spotkanie będzie bardziej uroczyste, co z pewnością spodoba się Twojej drugiej połowie.

Warto zaopatrzyć się także w wazon. Podobnie jak przy świecznikach, może on mieć rozmaite kształty i kolory. Ważne, aby nie przytłumił on piękna kwiatów, które wybierzesz na dekorację stołu. Dlatego dobrze sięgnąć po coś klasycznego, a jednocześnie designerskiego, jak np. wazon Flosal Tube (Home&You, cena: 89 zł). W takim flakonie każdy bukiet będzie prezentował się olśniewająco!

Trudno sobie wyobrazić romantyczną kolację bez wina. A skoro alkohol, to muszą być i dobrze dobrane kieliszki. Ich wybór zależy od tego, jakie potrawy chcesz zaserwować..

Jak wiadomo – białe wino podaje się w nieco innym szkle niż czerwone, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w różne komplety kieliszków (np. Home&You, komplet 4 kieliszków Vivendi, cena: 59-69 zł). W ten sposób będziesz mieć pod ręką zawsze odpowiednie szkło, niezależnie od tego, jakie wino zechcesz zaserwować.

Mając już pięknie udekorowane mieszkanie, pozostaje już tylko przygotowanie wybornego posiłku oraz radość ze wspólnie spędzonego wieczoru.