Menu na kolację we dwoje

Samodzielnie przygotowana kolacja do bliskiej osoby, jest doskonałym sposobem na pokazaniem swojego zaangażowania i pochwalenie się swoimi kulinarnymi zdolnościami.

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Menu na kolację we dwoje

Zamiast za każdym razem wybierać się na randkę do restauracji, warto czasem zaskoczyć swojego partnera i samemu przygotować romantyczną kolację. Oczywiście ważnym jej elementem jest menu, a potrawy w nim zawarte muszą wyśmienicie smakować.

Wybór dań to nie jest skomplikowana kwestia dlatego, że spotykając się z drugą osobą znasz jej preferencje kulinarne. Przygotuj potrawy, które zazwyczaj smakują tobie i twojemu partnerowi. Gotowanie dań na romantyczną kolację to nie miejsce na kulinarne eksperymenty, trzymaj się sprawdzonych przepisów.

Kolacja powinna składać się z kompletnego posiłku, przystawki, dania głównego i deseru. Należy również odpowiednio dobrać alkohol do danego rodzaju jedzenia na przykład do ryb i drobiu białe wino, natomiast do czerwonego mięsa czerwone wino. Przygotowując menu na romantyczną kolację należy unikać dań z dużą ilością ostrych przypraw, dodatkiem czosnku czy cebuli, makaronów typu spaghetti i tagliatelle oraz nieodfiletowanych ryb. Generalnie nie wybierać potraw, których jedzenie może spowodować zażenowanie u drugiej osoby. Atmosfera na romantycznej kolacji powinna być swobodna, bez zbędnego napięcia. Jest to czas na lepsze poznanie siebie i udaną rozmowę, degustując się pysznymi potrawami.

Oprócz potraw równie ważne są dekoracje: kwiaty, świece, naczynia, serwetki oraz muzyka. Tak przygotowana sceneria zapewni niesamowitą atmosferę w romantyczny wieczór we dwoje.
 
A oto nasz pomysł:

Na przystawkę:

Wykwintne sushi z łososiem - Futomaki z serduszkiem - nieco pracochłonne, za to efekt murowany (trzeba sie upewnić, czy ukochany/a jada ryby)


Na danie główne dla faceta musi być konkretnie:

Zapiekanka  marka  z kiełbasą

Rolada mięsna z jajkiemNa deser:

Serduszkowe placki z truskawkami