Romantyczna kolacja

  • 4

Potrawy to nie wszystko, aby przygotować niezapomnianą romantyczną kolację musisz zatroszczyć się również o elegancki wygląd stołu.

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Romantyczna kolacja
Chcesz miło zaskoczyć ukochanego? Dobrym sposobem na sprawienie mu przyjemności będzie własnoręcznie przygotowana, romantyczna kolacja w blasku świec. "Przez żołądek do serca" - jak mówi stare powiedzenie. Potrawy to jednak nie wszystko, aby stworzyć niezapomniane wrażenie musisz zatroszczyć się również o elegancki wygląd stołu.

Aby mieć pewność, że wieczór będzie idealny, odpowiednio wcześniej się do niego przygotuj. Szczegółowo zaplanuj menu, wybierz odpowiedni alkohol i pomyśl o pięknej aranżacji stołu, przy którym będziecie spożywać posiłek. Smaczna kolacja to jednak tylko połowa sukcesu. O wyjątkowości tego wieczoru zadecyduje przede wszystkim romantyczna atmosfera, którą bez problemu wyczarujesz za pomocą przepięknej porcelany oraz kilku dekoracyjnych elementów.

Romantyczna kolacja przy blasku księżyca...


Ciepłe, letnie wieczory sprzyjają spożywaniu posiłków na świeżym powietrzu. Jeżeli masz ogród, wykorzystaj naturalną scenerię dla stworzenia niepowtarzalnego klimatu Waszej kolacji. Stół udekoruj wzorzystym obrusem, na którym postaw kremową subtelną w tonie zastawę (np Sakura Villa Italia). Różnobarwne rośliny z Twojego ogrodu będą pięknym tłem dla naczyń o oryginalnym kwiatowym fasonie. Niezbędnym elementem spotknia we dwoje są świece oraz dobrane do posiłku wino. Te pierwsze umieśćmy w wysokich, smukłych świecznikach, a alkohol zaserwujmy w skromnych, niezdobionych, odpowiednich do rodzaju trunku kieliszkach. Elegancka aranżacja stołu oraz niepowtarzalne połączenie blasku świec z naturalnym światłem gwiazd i księżyca nada waszej randce wyjątkową, pełną ciepła oprawę. Smaczne białe wino, lekka kolacja we włoskim stylu i na koniec pyszny deser z sezonowych owoców z pewnością pozwolą Wam zapomnieć o szarej codzienności.

... albo romantyczna kolacja we własnym salonie


Te z nas, które nie mają możliwości przygotowania kolacji na świeżym powietrzu, równieżmogą pozytywnie zaskoczyć swojego ukochanego. Smaczna i gustownie podana kolacja we własnym salonie może także być zupełnie wyjątkowa. Wystarczy tylko wybrać efektowną zastawę i odpowiednio dobrać dodatki. Wyjątkowo elegancką oprawę stworzysz dzięki zastawom porcelanowym (np. z kolekcji Plus Platin marki Villa Italia). Z bielą porcelany przepięknie będzie się komponować barwny obrus w jasnym odcieniu zieleni. Tutaj również nie możesz zapomnieć o kieliszkach do wina. Do nowoczesnej zastawy świetnie będą pasować kieliszki o wysmukłych, ciężkich nóżkach. Niepowtarzalny klimat romantycznej kolacji stworzy blask świec, które niezwykle gustownie będą wyglądać w kryształowych świecznikach. W zależności od fantazji i upodobania możesz wybrać świeczniki jedno-, dwu- lub trójramienne.

Nie od dziś wiadomo że najkrótsza droga do serca mężczyzny wiedzie przez żołądek. Przepis na pyszne lekkie danie znajdziesz w każdej kobiecej gazecie lub na portalach tematycznych. Romantyczna kolacja, na którą zaprosisz swego ukochanego powinna być nie tylko smaczna ale również gustownie i elegancko podana. Dekorując stół odpowiednio dobraną zastawą oraz dodatkami masz pewność, że wieczór będzie miał wyjątkową oprawę.