Konkurs - Mięsno-owocowe połączenia!

  • 17

Łączenie mięsa i owoców to duża sztuka. Już w kuchni staropolskiej wzmacniano więzi pomiędzy schabem i śliwką, kaczką i jabłkami, gęsią i żurawiną. Obecnie na topie są mariaże mięsa z owocami egzotycznymi, takimi jak ananasy, mango czy awokado. A Wy, jakie mięsno-owocowe połączenia lubicie najbardziej?

Laureaci

Wbrew pozorom mięsa bardzo lubią owoce i jest to miłość odwzajemniona! Chociaż niektórym ciężko zaakceptować takie połączenia - obawa jest zupełnie niepotrzebna. Już nasze praprababcie wiedziały, że do schabu warto dodać suszoną śliwkę, brzoskwinię lub morelę. Dziczyzna świetnie smakuje z żurawiną, winogronem, agrestem lub wiśniami. Natomiast kaczka wprost uwielbia jabłka, gruszki i pomarańcze.

Najnowsze trendy pokazują, że w mięsno-owocowych połączeniach warto uwzględnić ananasy, mango, kiwi i cytrusy - owoce te świetnie wydobędą smak kurczaka lub indyka. Można też pokusić się o większą wyobraźnię i stworzyć przepyszne danie z wieprzowiny, fig oraz śliwek.

Wachlarz kulinarnych możliwości w tym zakresie jest naprawdę bardzo szeroki! Dlatego zachęcamy Was do wzięcia udziału w kolejnym konkursie dedykowanym, w którym możecie pochwalić się swoimi pomysłami na mięsne dania z owocami.

Do konkursu zaprosiliśmy 110 osób, które przez ostatnie pół roku (czyli w okresie od 15 września 2016 roku do 15 marca 2017 roku) dodały najwięcej przepisów na serwis Gotujmy.pl.

Jeśli chcesz wiedzieć, czy znalazłeś się w gronie szczęśliwców, sprawdź swoją skrzynkę prywatnych wiadomości. Właśnie poprzez PW informujemy Was, że zakwalifikowaliście się do konkursu i możecie wziąć w nim udział.

Zadanie konkursowe:

1. Przygotuj przepis na danie, w którym wykorzystasz połączenie mięsa i owoców.

2. Przepis dodaj za pośrednictwem formularza, wybierając z listy: „Konkurs - Mięsno-owocowe połączenia!”

Nagrody:

Spośród nadesłanych propozycji wybierzemy 5 laureatów. Na każdego zwycięzcę czeka patelnia grillowa AMBITION.
patelnia AMBITION

Dodaj przepisKonkurs trwa od 16 marca do 31 marca 2017 roku.

Laureatów najpóźniej ogłosimy do 10 kwietnia 2017 roku.


Regulamin konkursu

Znaleźliśmy 82 przepisów w konkursie: Konkurs - Mięsno-owocowe połączenia!