Kryminał z winem

Powieść "Vino criminale" Michaela Bocklera to pozycja otwierająca serię książek wydawnictwa Twój Styl "Krymina", dostarczającej niezwykłych wrażeń emocjonalnych i smakowych...

         
ocena: 5/5 głosów: 2
Kryminał z winem

Autor, Michael Bockler, sam uchodzący za znawcę dobrej kuchni i wina, zaprezentował tu udaną koncepcję połączenia ciekawostek turystycznych i kulinarnych z intrygą kryminalną. Hippolit Hermanus, detektyw i były psycholog policyjny, otrzymuje niebezpieczne zlecenie. Ma uchronić przed śmiertelnym niebezpieczeństwem piękną Sabrinę, która budzi się ze śpiączki w turyńskim szpitalu, gdzie znalazła się po tym, jak jej samochód stoczył się niespodziewanie po zboczu malowniczej winnicy. Wyrwany z błogiego stanu dolce far niente pod niebem Toskanii, początkowo godzi się na to niechętnie, lecz wkrótce zarówno skomplikowana zagadka kryminalna, jak i uroda dziewczyny stają się dla niego nie lada wyzwaniem. Ta książka to kolejna już podróż z dreszczykiem Michaela Böcklera po krainie najlepszych włoskich i francuskich win. Dwie inne z tej serii - jedna z suplementem o winach i kuchni Prowansji, druga z przewodnikiem po restauracjach regionu Veneto - ukażą się wkrótce nakładem Wydawnictwa Twój Styl.

"Vino criminale" otwiera nową serię Twojego Stylu, zatytułowaną „Krymina”. Znajdą się w niej książki, które dostarczą Czytelnikom nie tylko emocji związanych z rozwiązaniem zagadki kryminalnej, ale także innych wrażeń - w postaci wykwintnych smaków, wyrafinowaych zapachów, pięknych krajobrazów. Ich lektura będzie pieszczotą dla zmysłów i pozostawi w nas przekonanie o nieprzemijającej urodzie życia. To będą książki z klimatem – kryminały, ale nie do końca, a raczej - nie tylko. Vino cryminale opatrzone jest obszernym suplementem – przewodnikiem po znakomitych włoskich winach, winnicach, restauracjach i hotelach, z przepisami na serwowane tam regionalne potrawy.

Wydawnictwo: TWÓJ STYLRecenzja pochodzi z serwisu internetowego firmy Kamis