Książka do kupienia w mięsnym

Były senator Henryk Stokłosa sprzedaje swoją książkę "W szponach władzy" w sklepach mięsnym Łmeat

         
ocena: 4/5 głosów: 2
Książka do kupienia w mięsnym
Jak się okazuje, by dziś nabyć książkę, wcale nie trzeba szukać księgarni. Wystarczy pójść do mięsnego i przy okazji robienia codziennych zakupów na obiad poprosić o coś do poczytania. Sklepy mięsne sieci Łmeat SA są na takie niecodzienne zapytania klientów przygotowane - na półkach z konserwami mięsnymi ustawione zostały również książki.


Czy taką książkę lepiej się czyta?


Trudno powiedzieć. Na pewno dużym plusem jest to, że nie trzeba biegać po księgarniach. Kampanię reklamową w zasadzie też ma z głowy - już sam sposób sprzedaży jest na tyle interesujący, że wiele osób z czystej ciekawości "a co też ma książka do szynki" wrzuci ją do siatki z zakupami.


Co na to sanepid?


Raczej nie jest zadowolony. W sklepach z produktami spożywczymi artykuły przemysłowe nie powinny sąsiadować ze sobą na półkach. Wprawdzie konserwy z mielonką się nie obrażą, bo zamknęły się w sobie i milczą na ten temat, ale konkurencja nie śpi...

...a sukces Stokłosy boli.

Henryk Stokłosa wraz z żoną opisali w swojej książce 20 lat życia, ciągłych zmagań z ówczesnymi przepisami a także oskarżenia, jakie padały pod ich adresem.


Sposób na zbyt małą liczbę czytających...Podobno przeciętny Polak czyta rocznie pół książki, a ostatnie debaty nad wprowadzeniem stawki VAT raczej nie zachęcają, więc może to jest sposób na podniesienie atrakcyjności czytania? W końcu każdy sposób jest dobry, jeśli tylko ma to poprawić poziom wykształcenia społeczeństwa, a cel uświęca środki.

Być może w najbliższym czasie na osiedlowych bazarkach między kapustą a pietruszką pojawią się dla odmiany płyty CD z kursami języków obcych? Kto wie, lepiej dokładnie oglądać skrzynki z warzywami...Źródło: Dziennik Gazeta Prawna