Baw się jedzeniem

  • 2

Chcesz zachęcić swoje dzieci do jedzenia? Pokaż im, jak inspirujące i ciekawe może być spożywanie posiłków! Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której zobaczycie jak wspaniałe postaci można wyczarować na talerzu.

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Baw się jedzeniem
fot. www.spendit.pl

Czego się nie robi dla dzieci? No właśnie, troskliwi rodzice zrobią wszystko, by zachęcić swoje pociechy do jedzenia. Tak samo postąpiła Samantha Lee z Malezji, matka dwóch dziewczynek. Jej pomysły na kreatywne posiłki dla dzieci mają już ponad pół miliona odsłon.  - Jestem szczęśliwa, że mogę inspirować inne mamy, by przygotowywały dla swych dzieci kreatywne posiłki. Nie trzeba robić tego codziennie, wystarczy raz na jakiś czas - taki wpis umieściła Samantha na swojej stronie internetowej.

Jej prace zyskały zainteresowanie wielu światowych firm oraz wydawnictw, m. in. People magazine czy Daily Mail. Samantha zachęca zatem innych rodziców, by inspirowali się jej pomysłami. Jej posiłki są kreatywne i doskonale dopracowane. Z pewnością każdemu dziecku (i niejednemu dorosłemu!) spodobałby się posiłek podany w takiej formie.

Wydaje się to łatwe, lecz tak naprawdę kosztuje wiele pracy! Cierpliwość, skupienie i opanowanie okazują się niezbędne przy wyczarowywaniu takich smakołyków! Jedzenie jest sztuką - dosłownie - o czym możemy przekonać się kolejny raz. Zapraszamy do obejrzenia tej niezwykłej galerii!

1. Indianka

Być może to znana bohaterka bajek dla dzieci, czyli Pocahontas. Jeśli Twoje dziecko lubi tę bajkę, to właśnie takie śniadanie możesz dla niego przygotować. Wygląda pięknie, prawda? A wystarczyło trochę szparagów, marchewki, kukurydzy i żółtego sera! A Wam jak się podoba? Jak sądzicie, co zrobiłyby Wasze dzieci, gdyby zobaczyły taki posiłek?

Indianka

Źródło: www.spendit.pl

2. Czerwony Kapturek

To ulubiona bajka wielu dzieci. Któż nie zna historii dziewczynki, która idzie do babci, a po drodze spotyka groźnego wilka? Chyba każdy z nas ją słyszał. Wystarczyła kanapka z dwoma rodzajami masła, aby powstała twarz dziewczynki. Wszystko zostało odwzorowane na tyle pięknie, że widoczny jest każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Ziarna dyni, truskawki, ser żółty, kiwi i Czerwonego Kapturek gotowy! Całość wygląda bardzo realistycznie, prawda? Trzeba przyznać, że wyobraźnia i pomysłowość autorki tych dań są naprawdę zadziwiające. Czy takie śniadanie przypadłoby Waszym dzieciom do gustu?

Czerwony Kapturek

Źródło: www.spendit.pl

3. Dziewczynka

Czy wiecie jaka to bajka?A może to wcale nie jest bohaterka żadnej z bajek, ale po prostu grzeczna dziewczynka? Tak to przynajmniej wygląda. Wspaniałe śniadanie, prawda? Taki obrazek zachęca do jedzenia! Twarz i włosy tej dziewczynki zostały zrobione z kromek chleba posmarowanych serkiem oraz kremem czekoladowym.

Truskawki, jabłko, kawałek sera wystarczyły, by powstał obrazek. Zwróćcie uwagę na to, że to śniadanie składa się naprawdę z wielu składników - dziecko dostaje do zjedzenia przeróżne produkty spożywcze, począwszy od owoców, a skończywszy na kremie orzechowym. Czy Wy kiedykolwiek zrobiliście swoim dzieciom podobne śniadanie?

dziewczynka

www.spendit.pl

4.Magik

Na tym zdjęciu widzimy czarodzieja, który wyciąga z kapelusza białego króliczka. Jabłka, musli, winogrono - wszystko zostało połączone ze sobą w kreatywny sposób. Przygotowywanie tych posiłków zapewne stało się dla Samanthy Lee pasją.

Z jedzenia można stworzyć właściwie wszystko to, co się chce, a ta galeria tylko to potwierdza. Napiszcie, czy śniadania lub kolacje podane w ten sposób przydały Wam do gustu?

czarodziej

Źródło: www.spendit.pl

Pamiętaj, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia. Dbaj o to, by Twoje dziecko zjadło posiłek, zanim pójdzie do szkoły.  

Zobacz także 5 przepisów na śniadanie dla przedszkolaka >>>