Kto wygra MasterChef?

  • 4

Kobiety górą w drugiej edycji MasterChef! Wczoraj odpadł ostatni mężczyzna – Charles. Która z pań wygra program?

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Kto wygra MasterChef?
fot. MasterChef TVN

Oglądając półfinałowy odcinek drugiej serii programu MasterChef przypominał bardziej pocztówkę z Maroka, niż decydujący odcinek jednego z najbardziej popularnych kulinarnych show w Polsce.

Marokańskie słońce okazało się bezlitosne dla mieszkającego w Polsce Kanadyjczyka. Charles Daigneault odpadł z programu po dogrywce, w której zmierzył się z Marią, a w której przygotować mieli marokański deser.

Wątpliwości może budzić fakt, że ostatnie kilka odcinków, decydujących w końcu o przebiegu programu, poświęcone były kuchni jednego tylko kraju. Oczywiście – najlepszy amatorski kucharz w Polsce powinien komfortowo poruszać się w różnych tradycjach kulinarnych. Można jednak odnieść wrażenie, że stawiając przez pół drugiej edycji na kuchnię Maroka MasterChef sam sobie zrobił krzywdę, eliminując kucharzy ciekawych jak Daniel i Charles, którzy nie czuli się komfortowo w kuchni Maghrebu.

W kobiecym finale zmierzą się trzy kobiety: Maria, Beata i Diana. Panie chcą udowodnić, że to nieprawda, iż najlepsi kucharze to mężczyźni.

Gościem specjalnym finałowego odcinka będzie Kurt Scheller.

Przepisy kuchni marokańskiej znajdziecie tutaj >>>