Kwiaty na Dzień Kobiet

  • 2

Jak sprawić radość kobiecie w dniu jej święta? Przede wszystkim obdarowując ją kwiatami.

         
ocena: 3/5 głosów: 5
Kwiaty na Dzień Kobiet
Niezwykły, świeży i uwodzicielski zapach hiacynta przywoła wakacyjne wspomnienia, a żywe kolory wkomponują się w każde wnętrze, utrzymane w dowolnym stylu.
Białe kolory lub pastelowe odcienie pomogą stworzyć subtelną i romantyczną atmosferę, natomiast intensywny róż i krzykliwy niebieski są idealne, aby ożywić dane pomieszczenie.

Hiacynt ma bardzo efektowny korzeń i cebulę, dlatego wypłukując je i wstawiając do przezroczystego, szklanego naczynia można uzyskać ciekawy efekt dekoracyjny.
Hiacynt składa się z kilku, przeważnie 4 do 7 mniejszych bulw. Każda cebulka wytwarza łodygę i kwiaty. Główki kwiatów nie są duże, ale razem tworzą bajeczny, kwitnący kwiatostan.

Na wiosnę, hiacynta można wystawić w doniczce na balkon oraz zasadzić w ogrodzie. W niskich temperaturach jakie panują na zewnątrz, hiacynty będą kwitły dłużej, gwarantując swoim właścicielkom maksimum przyjemności.

Hyacinthus jest łacińskim odpowiednikiem greckiego słowa Huakinthos, czyli imienia młodzieńca, który był ulubieńcem mitycznego boga słońca – Apolla. Chłopak został śmiertelnie zraniony podczas próby złapania dysku, a z jego krwi wyrósł kwiat, któremu Apollo nadał imię na cześć swojego przyjaciela.

Hiacynt jest symbolem pokoju i władzy.