Savoir-vivre dla kobiet

Savoir-vivre najczęściej nie sprawia problemów nowoczesnym kobietom. Gdybyśmy jednak nie wiedziały, czy na rozmowie kwalifikacyjnej możemy wypić kieliszek wina...

         
ocena: 5/5 głosów: 3
Savoir-vivre dla kobiet
Podobno to, jak się zachowujemy, świadczy o tym, jakie naprawdę jesteśmy. Czy jednak zawsze i w każdych okolicznościach stosujemy zasady savoir-vivre? Czy zawsze wiemy, jak zwracać się do hrabiny, czy przytrzymać drzwi swojemu szefowi, co zrobić, jeżeli w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej zaproponują nam kieliszek wina?

Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziemy w "Savoir-vivre nowoczesnej kobiety". Jest to lektura obowiązkowa dla pań w każdym wieku. Kobietom pracującym tytuł podpowiada, jak przyjmować gości w firmie, w jaki sposób komunikować się z kolegami i przełożonymi, co robić z otrzymanymi wizytówkami, jak się ubrać i w jaki sposób dopomóc szczęściu w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Kobiety niepracujące z pewnością zainteresują rozdziały o dobrych manierach w życiu prywatnym, w miejscach publicznych, w szpitalu, w trakcie rodzinnych spotkań czy podczas spotkań w restauracjach. Autorka omawia, jak zachowuje się dobrze wychowany gospodarz, a jak - niekłopotliwy gość, co zrobić z dzwoniącą komórką, co można zawrzeć w mailu i w jaki sposób pozdrawiać się i tytułować

Ostatni rozdział poświęcony jest dobrym manierom w podróży - w hotelu, w samolocie, czy też po przybyciu do innego państwa - Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii, USA, Australii, krajów islamskich czy azjatyckich.
Chcemy w każdej sytuacji emanować urokiem, urzekać subtelnością, prezentować dobry styl i kulturę zachowania. Po przeczytaniu "Savoir-vivre nowoczesnej kobiety" będziemy budować swój pozytywny wizerunek, osiągniemy harmonię w życiu prywatnym i sukces w sferze zawodowej. Książka podpowiada, jak zachować klasę oraz cieszyć się komfortem i pewnością siebie podczas oficjalnych kolacji, uroczystości i wizyt rodzinnych, spotkań towarzyskich, w podróży, w pracy, na zakupach.
Znajomość dobrych manier bowiem to broń każdej nowoczesnej kobiety!
 
Birgit Adam studiowała literaturoznawstwo angielskie i komunikację społeczną. Od 1997 roku pracuje jako pisarka i redaktorka. Napisała już wiele poradników.
 
Wydawnictwo MAK