Sztuka życia w harmonii po szwedzku, czyli lagom

Rozpoczęcie nowego roku to znakomity czas na refleksje i wprowadzenie zmian w życiu. Nie muszą być one radykalne, by skutecznie podnieść jego jakość, poczucie satysfakcji oraz zadowolenie!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Sztuka życia w harmonii po szwedzku, czyli lagom
fot. Edipresse Książki/Gotujmy.pl
To nie jest kolejna książka o tym, jak żyć "pięknie". To wyjątkowo inspirująca opowieść o tym, czym jest, skąd się wzięła i na czym dokładnie polega filozofia lagom.

Lagom stoi w opozycji do wszechobecnego konsumpcjonizmu i kultu jednostki. To filozofia umiarkowania i prostoty, która może pomóc osiągnąć to specyficzne poczucie zadowolenia - że masz wszystkiego dokładnie tyle, ile potrzebujesz.

Brzmi niewiarygodnie, prawda? Zwłaszcza, kiedy zdamy sobie sprawę, że żyjemy w kulturze oczekiwań, pośpiechu i powinności.

Anna Brones, "Żyj Lagom"

Książkę kupicie na empik.com!
 

Jemy za dużo, jeździmy zbyt szybko, pracujemy zbyt ciężko, wymagamy od siebie zbyt wiele, przez co jesteśmy za bardzo zestresowani. Autorka podkreśla, że życie pod dyktat "za mało" i "zbyt wiele" wyczerpuje i pozbawia energii.

Nie bez powodu Szwecję często wymienia się jako wymarzone miejsce do zamieszkania. Jest to również jedno z państw, które rokrocznie plasuje się w czołówce państw o najlepszych warunkach życia - biorąc pod uwagę zdrowie i zadowolenie obywateli oraz zrównoważony rozwój.

Życie lagom to nic innego jak poczucie szczęścia. Szczęścia, które nie ma nic wspólnego z rzeczami, które nas otaczają lub wysokością pensji, która co miesiąc wpływa na konto bankowe. To poczucie równowagi, które pozwala cieszyć się z tego, co jest tu i teraz.

Książka ukazała się 13 listopada 2017 r. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.