"Zwierzenia Rudzika Fastfudzika", czyli rzecz o walce z nadwagą

Debiutancka książka Ireny Mikołajek to pozycja obowiązkowa nie tylko dla dzieci, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, ale również dla ich rodziców!

         
ocena: 0/5 głosów: 0
"Zwierzenia Rudzika Fastfudzika", czyli rzecz o walce z nadwagą
fot. Edipresse Książki/Gotujmy.pl
Otyłość i nadwaga wśród dzieci wciąż pozostaje tematem, od którego wielu dorosłych odwraca głowę. Choć "Zwierzenia Rudzika Fastfudzika" czyta się lekko i szybko, książka dotyka ważnego tematu, z którym znaczna część rodziców nie daje sobie rady.

Wyzwanie, jakim jest walka o zdrowie dziecka, to zadanie któremu często rodzice czy dziadkowie nie są w stanie podołać. Walka z kolorowymi opakowaniami słodyczy (i ich słodkim smakiem!), reklamami z których bije radość i pozytywne emocje jest niezwykle trudna, zwłaszcza w momencie, kiedy latorośl stać na kupienie słodkich przekąsek. W takiej sytuacji walka może być z góry skazana na niepowodzenie.

"Zwierzenia Rudzika Fastfudzika", Irena Mikołajek

Książkę kupicie na empik.com!
 

Historia przedstawiona w książce opowiedziana jest z perspektywy Kuby Rudnickiego - chłopca, który znany jest ze swojego nieokiełznanego apetytu oraz zamiłowania do gier komputerowych.

Choć ma psa, nie lubi spędzać czasu na świeżym powietrzu. Nie przepada też za lekcjami wychowania fizycznego, a wejście po schodach na trzecie piętro to dla niego nie lada wyzwanie, na miarę wspinaczki na Mount Everest.

Kuba dostrzega problem nadwagi i źle czuje się z tym, że ma wśród kolegów przypiętą łatkę; zawsze jako ostatni dociera do domu, przeszkadzają mu docinki ze strony dorosłych. Mimo to nie rezygnuje z uwielbianych fast foodów oraz słodyczy, unikając świadomie kontrolowania wagi oraz jedzenia owoców.

Jak skończy się ta historia? Jakie miejsce zajmują w niej rodzice? Czy w życiu chłopca pojawi się moment zwrotny, który sprawi, że zmieni swój dotychczasowy styl życia i zacznie dbać o siebie? Przeczytajcie, naprawdę warto - wszak takich chłopców jak Kuba spotykamy na swojej drodze każdego dnia...


Książka ukazała się 27 września 2017 r. nakładem wydawnictwa Edipresse Książki.