Majówka w Warszawie nie musi być nudna!

Zastanawiasz się co ciekawego czeka się w weekend majowy w Warszawie? Kolejna nudna majówka w mieście? Nie tym razem! W Warszawie można się dobrze bawić oraz wypocząć.

         
ocena: 5/5 głosów: 1
Majówka w Warszawie nie musi być nudna!
Weekend majowy spędzony w Warszawie wcale nie musi być nudny. W stolicy można liczyć na wiele atrakcji. Warszawskie parki stoją otworem. ZOO to idealne miejsce na rodzinny spacer. Najnowszą atrakcją będzie takin Benny, który przyjechał do Warszawy 11 kwietnia z ZOO w Rotterdamie. Prawdopodobnie przeżyje prawdziwe oblężenie.

Kolejnym miejscem dla osób lubiących mniej aktywny wypoczynek to praskie plaże, do których prowadzi 10-kilometrowa ścieżka rekreacyjna. Swój początek ma od mostu Łazienkowego do mostu Grota Roweckiego. Wzdłuż praskiego brzegu Wisły czekają na wczasowiczów 3 plaże: na Saskiej Kępie, przy Stadionie Narodowym oraz w pobliżu (naprzeciw) Starego Miasta. Mieszkańcy, jak i turyści mogę liczyć na darmowe leżaki, parasole, piłki ponadto będzie można korzystać z grilla.

Warszawa przygotowała Rycerskie Mistrzostwa Świata „Bitwa Narodów”, które odbędą się na Fortach Bema od 30 kwietnia do 3 maja 2012 roku. Co przygotowali organizatorzy? Autentyczne obozy średniowieczne, bitwy średniowieczne w rynsztunku historycznym, z bronią stalową oraz występy zespołów muzycznych. Ponadto warsztaty rzemieślników, jarmark, gry i pokazy. Czekają także tawerny, które podkreślają atmosferę przeszłości.

Park linowy czeka na miłośników wysokości. Do dyspozycji jest 5 tras o różnym stopniu trudności. Do upamiętnienia tych chwil dysponują kamerą – film przegrywany jest na nośnik DVD i pamiątka z weekendu majowego na całe życie. Specjalnie przygotowane rabaty pozwolą na dobrą zabawę w niższej cenie. Park linowy znajduje się na obrzeżach Lasku Bielańskiego, wygodny dojazd ulicą Gwiaździstą lub ścieżkami rowerowymi wzdłuż Kępy Potockiej.

Pogoda w Warszawie ma dopisywać spacerom, więc dajmy się ponieść wiośnie i urokom stolicy. Warto również wybrać się za miasto - na przykład do Nieborowa!