Makijaż, który zrobisz wyłącznie przy użyciu produktów spożywczych

Szminka z rozkrojonego buraka i bronzer z czekolady? Czemu nie! Czy można zrobić pełen makijaż twarzy używając tylko… jedzenia? Przekonajmy się.

         
ocena: 0/5 głosów: 0
Makijaż, który zrobisz wyłącznie przy użyciu produktów spożywczych
fot. Fotolia
Rozejrzyj się po kuchni uważniej niż zwykle. Widzisz tylko artykuły przeznaczone do spożycia? To popatrz jeszcze raz, tym razem dokładniej. Niektóre z dobrze znanych Ci produktów spożywczych mogą mieć swoje drugie oblicze i zupełnie inne przeznaczenie. Powszechnie znane i praktykowane jest przygotowywanie maseczek odżywczych, pillingów do ciała czy nawet szamponów do włosów według tradycyjnych receptur przy użyciu produktów dostępnych w każdej kuchni, takich jak cukier, jajka czy miód.

Raychel Newton, blogerka znana pod pseudonimem MakeUp Maven, poszła o krok dalej i zdecydowała się wykonać pełen makijaż twarzy przy użyciu wyłącznie jadalnych składników. Efekt naprawdę jest imponujący, a całość można zobaczyć na filmie opublikowanym na Instagramie. Dziewczyna zamiast pomadki użyła rozkrojonego buraka, a oczy pomalowała kakao i miodem. Policzki podkreśliła… czekoladowym batonikiem. Za puder posłużyła delikatnie rozprowadzana mąka.

Minusem takiego makijażu jest z pewnością jego słaba trwałość. Plusem – że jest tani, pyszny i podczas porannej toalety można podjadać wykorzystywane kosmetyki. Chociaż może to w sumie minus, bo zaczynanie każdego dnia od zajadania słodkich batoników raczej niekorzystnie odbije się na naszej wadze.