Warsztaty Pamięci dla seniorów

Już we wrześniu wielkopolscy seniorzy spotkają się na 10 edycji Warsztatów Pamięci w Centrum Naukowo – Społecznym GlaxoSmithKline w Poznaniu.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Warsztaty Pamięci dla seniorów
Warsztaty są skierowane do osób, które przekroczyły 50 rok życia. W dziewięciu poprzednich edycjach akcji wzięło udział niemal pół tysiąca uczestników. Na jubileuszową edycję są jeszcze miejsca. Chętni mogą się zapisywać dzwoniąc pod numer (061) 860 19 06. W trakcie 10 dwugodzinnych spotkań seniorzy dowiedzą się jak usprawnić pamięć i koncentrację. Zajęcia są prowadzone w czterech piętnastoosobowych grupach przez wykwalifikowanego trenera – psychologa. Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

O tym, że warto uczestniczyć w warsztatach, przekonują sami seniorzy.
„By z pamięcią dobrze było
I nam wszystkim ulżyło
Byśmy się nie stresowali
Wszystko zawsze pamiętali” – to tylko część rymowanki, jaką ułożyli kursanci na zakończenie IX edycji. W trakcie zajęć seniorzy poznali m.in. metody efektywnego zapamiętywania oraz ćwiczenia stymulujące kreatywność.

Uczestnicy pytani o opinię na temat zajęć, podkreślają, że spotkania obalają stereotypy dotyczące starości. – Człowiek uczy się przez całe życie, dlaczego więc nie miałbym nauczyć się czegoś nowego w wieku 60 lat? Wiedza zdobyta w trakcie warsztatów jest szczególnie cenna, bo dowiedziałem się możliwościach, jakimi dysponuję – mówi Pan Zbigniew z Poznania, uczestnik IX edycji.
W ankietach, które wypełniali seniorzy na zakończenie warsztatów, czytamy: „Dzięki tym spotkaniom nabrałam przekonania, że wiek nie dyskwalifikuje człowieka i nie usprawiedliwia braków pamięci. Metody, które poznałam podczas warsztatów z pewnością wykorzystam w moich codziennych zajęciach”.

Opinie uczestników potwierdza Angelika Korczak, psycholog prowadząca warsztaty. – Podczas tych spotkań uczestnicy nie tylko ćwiczą pamięć. Warsztaty to również okazja do spotkania ciekawych ludzi i nawiązania nowych znajomości. Wreszcie dzięki naszym spotkaniom uczestnicy nabierają wiary we własne siły – uważa.

Centrum w Poznaniu zostało powołane do życia przez firmę farmaceutyczną GlaxoSmithKline w 2004 roku, drugie Centrum działa w Krakowie. Ośrodki te powstały w celu promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Odbywają się tam m.in., warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, Lato z GSK, konkursy o tematyce zdrowotnej oraz warsztaty dla specjalistów na temat chorób, ich profilaktyki oraz metod leczenia.