Matsuri - niezwykły japoński festiwal

  • 1

Festiwal organizowany jest przez Związek Pracodawców SHOKOKAI, Ambasadę Japonii i Klub Japoński w Polsce, największe wydarzenie odbędzie się 30 maja w Warszawie!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Matsuri - niezwykły japoński festiwal
fot. Fotolia

Przez ten jeden dzień, dane nam będzie poczuć się jak w prawdziwej Japonii. Pokazy walki samurajów, składanie origami i oczywiście yatai - stoiska z jedzeniem. Spróbujemy japońskiego piwa, którego metoda warzenia jest najdroższa na świecie, odkryjemy matche - sproszkowaną, zieloną herbatę. Prawdziwi mistrzowie przygotują z niej ciasteczka, które na długo pozostaną w naszej pamięci.

j  s

Dla odważnych proponujemy tokoyaki - potrawę z ośmiornicy. Receptura pochodzi prosto z Osaki. Sekretem tego dania jest specjalny sos, dlatego nie zapomnijcie pomoczyć w nim "macek"! Nie zabraknie też japońskich naleśników, grillowanych mięs w japońskim stylu i tradycyjnych przypraw.

Smakosze słodyczy na pewno się ucieszą - organizatorzy wydarzenia zadbali, aby nie zabrakło na nim stoisk z prześlicznymi japońskimi słodyczami. Po zobaczeniu wszystkich atrakcji i spróbowaniu każdego smakołyku, można będzie się zrelaksować z aromatyczną zieloną herbatą w rękach.

s  o


Ten niezwykły festiwal na długo pozostanie w Waszych wspomnieniach. Nie przegapcie go i piszcie w komentarzach jak było!

30 maja, w godzinach 12:00 - 19:00 Torwar, Warszawa - wstęp bezpłatny


                              p


Dowiedz się jak wygląda tradycyjna ceremonia jedzenia sushi >>>