Muszka owocowa - zakaz wstępu do kuchni!

  • 2

Nareszcie lato! Niestety, letnie spotkania z przyjaciółmi przy grillu często psuje natrętne bzyczenie owadów.

         
ocena: 4/5 głosów: 1
Muszka owocowa - zakaz wstępu do kuchni!
Niewątpliwie jednym z bardziej uciążliwych insektów jest muszka owocowa. Te nieznośne owady pojawiają się dosłownie wszędzie! Wystarczy, że na chwilę odejdziemy od stołu i już przylatują całymi chmarami by ‘biesiadować’ na naszym talerzu. Koszmar!

Muszka owocowa

Muszka owocowa (Drosophila melanogaster) to niewielki, kilkumilimetrowy owad, który żywi się rozkładającymi się resztkami owoców. W jadłospisie muszki owocowej znajdują się również wszelkiego rodzaju słodkości. Przyciąga ją między innymi zapach wina, słodkich napojów, konfitur, dżemów a także octu. Ten niepozorny skrzydlaty intruz może wyrządzić wielką szkodę człowiekowi. Muszka owocowa jest bowiem roznosicielem wielu groźnych bakterii i wirusów. Często, po ‘uczcie’ w pobliskim koszu na śmieci owad przenosi się bezpośrednio na pożywienie, które za chwilę ma trafić na nasz talerz.

Pułapki na muszkę owocową

Kwazar, w odpowiedzi na dręczące potrzeby klientów przygotował praktyczne i proste w obsłudze pułapki do wyłapywania muszki owocowej. Teraz już nie musimy bezsilnie patrzeć jak ci nieproszeni goście bezkarnie panoszą się po tarasie czy kuchni. Pułapki Kwazar oparte są na naturalnych substancjach wabiących. Nie zawierają one szkodliwych substancji chemicznych dzięki czemu są bezpieczne dla człowieka.
Pułapka Kwazar o pojemności 15ml służy do wychwytywania muszki owocowej w pomieszczeniach zamkniętych. Wyjątkowa kompozycja płynu wabiącego skutecznie przyciąga te niewielkie owady. Natomiast specjalna konstrukcja pułapki sprawia, że schwytana w nią muszka nie ma możliwości ucieczki.
Pułapka umieszczona jest w rozkładanej podstawce, która zapewnia stabilność pojemnikowi z płynem wabiącym. Dzięki paskowi klejącemu na tylniej ścianie podstawki, pułapkę można umieścić wszędzie tam, gdzie muszka owocowa ma łatwy dostęp do jedzenia czy odpadków np. przy koszu z owocami bądź pojemniku na śmieci.
Aby zapewnić optymalną ochronę przed inwazją muszki owocowej, pułapkę należy wymieniać co 4 tygodnie. Kalendarz umieszczony na podstawce w czytelny sposób przypomina o wymianie pojemnika z płynem wabiącym.
Pułapka Kwazar o pojemności 300 ml skutecznie utrudnia dostęp muszki owocowej do mieszkań, restauracji, piekarni, cukierni czy sklepów. Pojemnik z płynem wabiącym należy umieszczać w odległości od kilku do kilkunastu metrów od budynku. Specjalna konstrukcja pojemnika zapobiega wylewaniu się płynu wabiącego, np. przy silnym wietrze. Natomiast zawieszka na pokrywce pojemnika pozwala na umieszczenie pułapki w dowolnie wybranym miejscu np. na gałęzi drzewa. Płyn wabiący w pułapce zachowuje swoje właściwości przez 4 tygodnie. Po tym czasie lub w przypadku zapełnienia pojemnika, pułapkę należy opróżnić i uzupełnić nowym płynem.