Na Przystanku Woodstock

  • 1

W przyjaznej atmosferze, ale przy zmiennej pogodzie na tegorocznym Przystanku Woodstock bawiło się ponad 150 tysięcy osób.

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Na Przystanku Woodstock
Ta impreza to jednak nie tylko muzyka, ale również miejsce wymiany poglądów i filozofii. Tu pojawiają się najważniejsze organizacje pozarządowe m.in. Polska Akcja Humanitarna i Amnesty International, aby edukować uczestników Festiwalu. Również Kompania Piwowarska podjęła się tego trudnego zadania, promując odpowiedzialne spożycie alkoholu.

Na Przystanku Woodstock - od plakatu po prowokacje

Wszystkich 130 sprzedawców piwa na Woodstocku zostało przeszkolonych pod kątem odpowiedzialnej sprzedaży. Efekt? Na całym festiwalu nie stwierdzono ani jednego przypadku sprzedaży alkoholu nieletnim. Przeprowadzono nawet specjalne prowokacje w postaci „kontrolowanych zakupów” przez osoby nieletnie. W efekcie każda z 24 prowokacji zakończyła się odmową sprzedaży.

Poza szkoleniami sprzedawców działania odpowiedzialnościowe polegały również narozdawaniu naklejek dla uczestników festiwalu „Nie kupuję nieletnim” oraz naklejek na samochody dla osób wyjeżdżających z festiwalu– „Nie jadę po alkoholu”. Każdy sprzedający piwo miał znaczek „Nie sprzedaję nieletnim” na puszkach był już standardowy znaczek branży piwowarskiej „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”.

Na terenie miasteczka piwnego umieszczono plakaty z napisem „Piwo jest dla ludzi odpowiedzialnych”. Plakaty były także rozdawane uczestnikom koncertu po wykonaniu przez nich testów sprawdzających skalę ryzyka ich uzależnienia, przygotowanych przez terapeutów poradni Słoneczny Namiot. Terapeuci przeprowadzili też w trakcie XIV Przystanku ok. 450 rozmów z zakresu wsparcia psychologicznego.

Na Przystanku Woodstock - artystyczna uczta

Dzięki dbałości o odpowiedzialne spożycie alkoholu, uczestnicy tegorocznego Przystanku Woodstock mogli się oddać tylko i wyłącznie muzycznym doznaniom. A było czego słuchać! Na Festiwal zawitały międzynarodowe i polskie sławy, m.in. The Stranglers, Clawfinger, Vader, Kreator, DAAB, Lao Che czy Closterkeller. Duże wrażenie na uczestnikach Przystanku zrobił koncert przebojów Jana Kiepury wykonany przez tenorów w towarzystwie orkiestry, który poprowadził Wiesław Ochman.

W innym niezwykłym miejscu - Akademii Sztuk Przepięknych - każdy uczestnik miał możliwość spotkać się i porozmawiać z ważnymi osobistościami polskiego życia społecznego, w tym z Kamilem Durczokiem, Leszkiem Balcerowiczem, Jackiem Żakowskim, Manuelą Gretkowską, ale również z przedstawicielką Dalajlamy, panią Kesang Takla. Woodstockowicze tłumnie uczestniczyli warsztatach teatralnych, filmowych, z gry na gitarze, harmonijce i innych. XIV Przystanek Woodstock to wspaniały czas tolerancji, ciekawych rozmów i rock’n’rolla. Kompania Piwowarska i marka Tyskie z dumą wniosły swój wkład w to wydarzenie.