Program praktyk zawodowych dla uczniów

Grupa Hotelowa Orbis kontynuuje program społeczny, w ramach którego uczniowie z całej Polski zostaną objęci programem interaktywnych praktyk zawodowych

         
ocena: 3/5 głosów: 1
Program praktyk zawodowych dla uczniów

Orbis - największa firma hotelarska w Polsce i Europie Środkowej angażuje się w społeczny program wspierania zdolnych uczniów.

3 października 2010 roku na Kuchnia.tv Food Film Fest, przeglądzie filmów kulinarnych odbyła się premiera filmu „Pewnego dnia będę szefem kuchni”.

Film przedstawia losy czwórki uczniów grodziskiej szkoły: Patryka Bielawskiego, Karola Spólnego, Marii Zdanowskiej i Małgosi Adamiak. Bohaterów obrazu łączy jeden cel – wszyscy chcą zostać szefami kuchni najlepszych restauracji. Młodych kucharzy charakteryzuje determinacja, pracowitość i ambicja, co znakomicie w filmie ujął reżyser Dominique Prusak, który towarzyszył młodzieży podczas codziennych zajęć w szkole w Grodzisku Mazowieckim, praktyk w warszawskich hotelach Grupy Hotelowej Orbis oraz w trakcie wymarzonego wyjazdu do Francji, który został zrealizowany w ramach europejskiego programu Leonardo.
Przełożeni są bardzo dumni ze swoich podopiecznych: dwoje z uczniów uczestniczących w szkoleniach zawodowych w Nicei dostało propozycję pracy w restauracjach, gdzie odbywały się ich praktyki. Po premierze filmu, młodzi bohaterowie obrazu: Patryk, Karol, Marysia oraz Gosia zostali również zapewnieni przez Prezesa Grupy Hotelowej Orbis, Pana Laurent Picheral o tym, że zawsze znajdą miejsce pracy w hotelach Orbis S.A.

Wszystko to za sprawą decyzji podjętej przed pięcioma laty - decyzji o współpracy z Grupą Hotelową Orbis, bo właśnie dzięki tej decyzji uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Grodzisku Mazowieckim mają szansę brać udział w ciekawych szkoleniach zawodowych. System tych szkoleń pomógł wyłonić najzdolniejszych i najbardziej pracowitych młodych kucharzy - etapy ich edukacji zostały uwiecznione w filmie "Pewnego dnia będę szefem kuchni".

Grupa Hotelowa Orbis wraz z prezesem Laurentem Picheralem na czele zapowiedziała, że będzie kontynuować program edukacji młodych, zdolnych pracowników branży hotelarskiej.