Najnowsza książka Paulo Coelho

  • 2

Najnowsza książka Paulo Coelho - Zwycięzca jest sam to powieść, w której nie brakuje miłości, gwiazd i zbrodni...

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Najnowsza książka Paulo Coelho
Co naprawdę dzieje się podczas festiwalu w Cannes? Kto i kiedy wchodzi po czerwonym dywanie? Na co nie zwracaja uwagi kelnerzy? Dlaczego każda Supergwiazda nie rozstaje się z kieliszkiem szampana? Tego typu informacje można znaleźć w najnowszej powieści Paula Coelho Zwycięzca jest sam.
Na festiwalu filmowym w Cannes spotykamy plejadę postaci z wielkiego świata: są tam producenci filmowi, aktorzy, dyktatorzy mody, supermodelki, a także początkujące gwiazdki filmowe, gwiazdy, których splendor już nieco przygasł i tłum tych, którzy grzeją się w blasku sławy, władzy i bogactwa. Porządek tego "pięknego, wspaniałego" świata burzy nagłe wtargnięcie Igora, rosyjskiego multimilionera, owładniętego obsesją na punkcie swojej byłej żony, która odeszła ze znanym projektantem mody. Igor, zraniony do żywego nie cofnie się przed niczym, by odzyskać miłość ukochanej... Czy jednak uda mu się ją odzyskać?
Zwycięzca jest sam to wierny portret współczesnego świata, w którym blichtr, próżność i zakłamanie, wyparły prawdziwe wartości, w którym człowiek w pogoni za złudnym szczęściem w świetle jupiterów zatracił poczucie dobra i zła, zagubił siebie. Paulo Coelho przypomina nam, że czasem warto wybrać drogę mniej uczęszczaną.
Paulo Coelho - uznany przez jednych za alchemika słów, przez innych za fenomen kultury masowej - jest jednym z najbardziej znanych pisarzy współczesnych. Dla czytelników z ponad 150 krajów, niezależnie od ich wyznania i kultury, stał się prawdziwym autorytetem. Jego książki przetłumaczone na 68 języków nie tylko trafiły na czołówki list bestsellerów, ale stały się też przedmiotem socjologicznych i kulturoznawczych dyskusji. Filozofia i tematyka książek Paula znajduje uznanie milionów czytelników, którzy poszukują swojej własnej drogi i nowych sposobów rozumienia świata.


Zwycięzca jest sam
Paulo Coelho
Wydawnictwo Drzewo Babel