Niesamowite zdjęcia jedzenia

  • 1

Prezentujemy Wam kolejną galerię niezwykłych zdjęć. Tym razem w roli głównej jest jedzenie oraz akcesoria kuchenne. Trzeba przyznać, że to niecodzienne fotografie. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 4/5 głosów: 3
Niesamowite zdjęcia jedzenia
fot. www.yellow.emotions.net.pl

Autorką przedstawionych poniżej zdjęć jest Isabella Vacchi. To znana pani fotograf, która robi zdjęcia nie tylko jedzeniu czy akcesoriom kuchennym, ale także innym rzeczom (butom czy ubraniom), które w odpowiednim ujęciu wyglądają naprawdę zachwycająco. Tym razem prezentujemy Wam monochromatyczne fotografie, które mimo swej prostoty i surowości, robią naprawdę wspaniałe wrażenie na odbiorcy. Wydaje się, że nie ma w tym nic trudnego, ale wychwycenie tych elementów i pokazanie ich w taki właśnie sposób jest naprawdę niezwykłe i trzeba przyznać autorce tych zdjęć, że doskonale to potrafi. Zobaczcie, jak znane Wam akcesoria kuchenne oraz produkty spożywcze wyglądają w tym ujęciu!

1. Akcesoria kuchenne

Trzeba przyznać, że w tym ciemnym świetle wyglądaj niemal jak średniowieczne narzędzia! Popatrzcie sami? Czy Wam też się tak wydaje? Zapewne, przy naturalnym oświetleniu, wszystko to prezentowałoby się zupełnie inaczej, ale w tym momencie wygląda naprawdę niezwykle. Można w tym zdjęciu dostrzec pewnego rodzaju surowość, jest "zimne". A Wy jakie macie wrażania? Podoba Wam się? Jakie uczucia wzbudza w Was ta fotografia?

akcesoria kuchenne
Źródło: www. yellow.emotions.net.pl

2. Nożyce, grzyby, nóż

Kolejne zdjęcie, które wygląda, jakby pochodziło z minionej już epoki. Wszystko to oczywiście za sprawą barw, a właściwie monochromatyczności. Na tej fotografii można dostrzec nożyce, nóż, a także grzyby - widzimy tu między innymi pieczarki i kanię. Widoczne są jeszcze trzy kromki chleba. Wszystko to w innym świetle prezentowałoby się zupełnie inaczej. Dzięki tej zmianie w pewien specyficzny sposób się wyróżnia.

nożyce, grzyby, nóż
Źródło: www. yellow.emotions.net.pl

3. Cukier puder, bezy i inne

Tym razem zdjęcie zaprezentowane w bieli. Wszystko wygląda bardzo ładnie - miło jest popatrzeć na taki obrazek. Autorka tej fotografii potrafiła skupić uwagę na każdej, poszczególnej rzeczy. Każdy z elementów na tym zdjęciu został wyróżniony i ma swoje szczególne miejsce. Artystyczne fotografie Vacchi skupiają się na tym, by pokazać do tej pory niedostrzegalne piękno kryjące się w zwyczajnych rzeczach. A jak Wam się wydaje?

biało
Źródło: www. yellow.emotions.net.pl

4. Propozycja obiadowa?

Na tym zdjęciu z kolei widzimy sztućce i ryby. Te ostatnie wyglądają zaskakująco i lekko przerażająco. Uszykowane obok sztućce sprawiają, że ma się wrażenie, iż cały obrazek to po prostu przygotowany posiłek, przeznaczony do zjedzenia. Jednak po dłuższej chwili można zauważyć, że te ryby wyglądają jak dzieło sztuki. A jak Wam się wydaje? Odnosicie podobne wrażenie?

ryby
Źródło: www. yellow.emotions.net.pl


Te zdjęcia są naprawdę niesamowite. Odnosi się wrażenie, że patrzy się na coś niezwykłego. Monochromatyczne odcienie dodają tym fotografiom, o ile tak można powiedzieć, pewnej surowości, powagi, a także niezwykłości. A jak Wam podobają się te zdjęcia? Może ktoś z Was zajmuje się właśnie fotografowaniem jedzenia i chciałby się podzielić wynikami swojej pracy? Zachęcamy!


Odkryj przepis na sałatkę z bobem i oliwkami >>>