Niezwykłe krajobrazy z jedzenia

  • 3

Dziś prezentujemy galerię niezwykłych obrazów, które przedstawiają nasz świat z perspektywy jedzenia. Brokułowy las albo chlebowe góry - brzmi abstrakcyjnie, a wygląda naprawdę wspaniale. Zapraszamy do podziwiania naszej galerii!

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niezwykłe krajobrazy z jedzenia
fot. www.joemonster.org

Carl Warner jest fotografem, który zajmuje się bardzo nietypową rzeczą. Mianowicie gromadzi przeróżne zdjęcia jedzenia, by potem pokazać je w zupełnie innej, niespotykanej przez nikogo do tej pory postaci. Tworzy on fotomontaże z krajobrazami z jedzenia (do tego właśnie wykorzystuje kolekcjonowane przez siebie fotografie). Kiedy się na to patrzy, aż chce się to zjeść. Brawa dla tego artysty za niezwykłą pomysłowość i pewnego rodzaju odwagę. Na pewno zadziwi Was to, co zobaczycie, a co więcej, może uruchomi i Waszą wyobraźnię? Zapraszamy do naszej galerii!

1. Dom we Włoszech?

Zdecydowanie, chciałoby się tam być i mieszkać, by zjeść te świeże pomidory, pieczarki czy oliwki. Możemy dostrzec tutaj bardzo wyraźnie różnego rodzaju owoce i warzywa. Właściwie to cały dom jest stworzony z warzyw, roślin (prawdopodobnie są to jakieś zioła i przyprawy). Na krzesełku także znajduje się kawałek jakiegoś mięsa (być może to szynka?). Nie ma co, prawdziwy, włoski dom. A Wam się podoba?

         włoski dom
         Źródło: www.joemonster.org

2. Chlebowe wzgórza

Wdzieliśmy już rękę wyrzeźbioną z chleba, a teraz przed nami rozpościera się prawdziwy, chlebowy krajobraz. Trzeba przyznać, że to świetny fotomontaż. Na pierwszy rzut oka można się pomylić i uznać, że to, co się widzi, jest prawdziwe. Na zdjęciu oprócz chlebowych gór znajdują się także kamienie z chleba, mały, górski domek. Na pierwszym planie można dostrzec wózek, na którym znajdują się warzywa. Bardzo przyjemny widoczek, a Wy, co na ten temat sądzicie? Czy Wam podoba się takie zdjęcie?


3. Warzywa, sery i zamek

Na kolejnym zdjęciu możemy dostrzec jakiś zamek bądź willę, która to znajduje się na serowym wzgórzu. W lewym dolnym rogu możemy dostrzec rosnącą pięknie bazylię.  Na wózku, którego koła zostały wykonane z pieczarek, znajduje się czosnek (zapewne pełni on tutaj funkcję worków). Dostrzec też można natki pietruszki oraz dwie papryczki chili, które ustawione są zaraz koło wózka i odgrywają rolę czegoś podobnego to tui. Serowa willa prezentuje się majestatycznie. Uważacie tak samo?

serowy zamekchlebowe wzgórza
www.joemonster.org

4. Brokułowy las  z chlebowy akcentem

Na tym zdjęciu możemy podziwiać przepiękny las, który wykonany został z brokułów. Wygląda bardzo pięknie, chyba każdy z nas chciałby się w takim lesie znaleźć choć na chwilę. W oddali można dostrzec niewielki wodospad (zrobiony z chleba, podobnie, jak góra obok), z którego wypływa woda. Całość prezentuje się naprawdę bardzo oryginalnie. Jakie macie wrażenia? Czy taki las także się Wam podoba?

5. Mięsne miasto

mięsne miasto
Źródło: www.joemonster.org

To zdjęcie wymagało naprawdę dużego nakładu pracy. Wszystko zostało przygotowane z największą starannością. Mięsna rzeka, choinki, wspaniałe mięsne góry w oddali. Tak, ta fotografia zdecydowania budzi podziw odbiorców. Możemy dostrzec na tym obrazku kawałki salami, szynki oraz innych mięs ( jedne z nich tworzą np. kamienie, które znajdują się w wodzie). Salami znajduje się na przykład na dachy małego domku ukrytego po lewej stronie pomiędzy szynkowymi choinkami. Co uważacie?

Te zdjęcia są naprawdę wyjątkowe i niezwykłe. Autor tych fotomontaży to człowiek, który potrafi wykorzystać swoja wyobraźnię, a do tego jest naprawdę pomysłowy. Jakie jest Wasze zdanie na temat tych fotografii? Czy można to uznać za sztukę, a autora za prawdziwego artystę? Czekamy na Wasze komentarze!

Odkryj przepis na szparagi zapiekane z szynką >>>