Niezwykłe rzeźby z jedzenia

  • 2

Prezentujemy Państwu kolejną porcję niezwykłych zdjęć z cyklu: niesamowite. Tym razem zapraszamy do oglądania naszej galerii, w której znajdują się wspaniałe rzeźby powstałe z jedzenia. Potraficie coś takiego?

         
ocena: 5/5 głosów: 4
Niezwykłe rzeźby z jedzenia
fot. www.geekweek.pl

Te zdjęcia zapierają dech w piersiach. Naprawdę są niesamowite. A może Wy także zajmujecie się rzeźbieniem w produktach spożywczych i chcecie się tym pochwalić?

1. Kapusta - jak to teraz zjeść?

Głowa z kapusty? Czy widzieliście takie cudo? Brawa dla telnetu osoby, która to przygotowała. Niesamowite jest to, że możemy rozpoznać każdy szczegół, czyli oczy, nos, usta, a nawet zęby i brwi. Może ta twarz wydaje się Wam znajoma? Moim zdaniem przypomina jakiegoś greckiego myśliciela, który zapomniał argumentu podczas kłótni. A Wy jak myślicie?

               głowa z kapusty
               Źródło: www. geekweek.pl

2. Lekki jak motyl albo jabłko

Na myśl nasuwa się jedno pytanie: jak to jest zrobione? Naprawdę niesamowite i niezwykłe. Jabłko, które swoim wyglądem przypomina kwiat oraz  delikatny motylek z czółkami. Zastanawia Was, czy tak potraficie? Warto się przekonać i spróbować zrobić coś takiego. Na pewno wzbudziłoby to podziw znajomych i rodziny!

          motyl z jabłka
          Źródło: www. geekweek.pl

3. Chłopak z gitarą, to z znaczy z gruszką

Gitara z gruszki wydaje się już trochę łatwiejsza niż dwie wcześniejsze rzeźby.Jednak samo to, by wpaść na pomysł, żeby coś takiego zrobić, jest niezwykłe. Nie sądzicie? Chociaż, czy to na pewno gitara? Jaki instrument Wam to jeszcze przypomina?

        gitara z gruszki
        Źródło: www. geekweek.pl

4. Jajeczna wyprawka

Szczerze, nie przyszłoby mi do głowy wymyślić coś takiego. Ze skorupki jajka i żółtka zrobić wózek?! Sami przyznacie, że to niesamowite i niezwykłe. Są koła i nawet grunt (pewnie to piasek) po którym ten wózeczek się porusza. Sam pomysł na zrobienie czegoś takiego jest naprawdę świetny.  

    wózek z jajka
    Źródło: www. geekweek.pl

5. Daj na chleb grosika

Albo daj dla chleba na chleb... Można się chyba w tym pogubić. Nie da się ukryć, że ta rzeźba jest niesamowicie realistyczna. Czy widzieliście rękę wyrzeźbioną z chleba? Ja przyznam, że nie. Naprawdę wygląda to super. Ciężko jest w chlebie zrobić coś takiego, tym bardziej, że cały czas się kruszy i łamie. Na pewno wymagało to dużej precyzji.

     ręka z chleba
    Źródło: www. geekweek.pl

Ciekawe czy są kursy, żeby nauczyć się tak rzeźbić? Na pewno wiele osób chciałoby się na to zapisać. Niezwykłe jest to, że to, co jemy, może jednocześnie stać się natchnieniem artystycznym. I to jakim! Nie ulega przecież wątpliwości, że te wszystkie rzeźby wymagają wielkiego talentu, wyobraźni i pomysłowości. Niektóre figury wyglądają tak, że aż trudno uwierzyć, że to jedzenie.  

Zobacz, jakie substancje lecznicze są zawarte w jedzeniu >>>