Niezwykłe ilustracje miast

  • 3

Niektóre obrazki z jedzenia są niczym prawdziwe dzieła sztuki. Tym razem będzie tak samo. Zapraszamy Was do podziwiania wspaniałej galerii, w której znane Wam miasta ujrzycie w nieznanych Wam dotąd kompozycjach!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Niezwykłe ilustracje miast
fot. www.boingboing.net

Autorką zaprezentowanych poniżej prac jest Anna Keville Joyce. W poprzednim artykule, gdzie można było podziwiać zdjęcia ptaków, pokazywaliśmy ilustracje tej właśnie artystki. Tym razem zamiast ptaszków możemy zobaczyć miasta takie jak Praga czy Budapeszt oraz rodzime strony autorki. Uwaga: w  jej pracach znajdziemy także Polskę i jej stolicę, czyli Warszawę! Tym bardziej warto, a nawet powinno się zapoznać z twórczością tej autorki. Być może znajdziemy jeszcze jakieś polskie akcenty? Kto wie! Jedzenie to sztuka - to chyba nie ulega już żadnej wątpliwości. Jeżeli jednak Twoje nie zostały jeszcze rozwiane, zobacz, co prezentujemy poniżej!

1. Warszawa

Ta pochodząca z USA artystka na jednej ze swoich ilustracji zaprezentowała właśnie Warszawę. Wydaje się, że stolicę reprezentuje Pałac Kultury i Nauki, chyba, że Wy macie inne pomysły na określenie tego, co znajduje się na tym obrazku? Jakich produktów spożywczych użyła artystka, by stworzyć ten obrazek? Widzimy tutaj brokuły, cebulkę, gruszkę czy prażony słonecznik. Całość, łącznie z chmurkami prezentuje się znakomicie. A co Wy myślicie na temat tej ilustracji? Gdyby nie podpowiedź, to wiedzielibyście, że przedstawiono Warszawę?

warszawa
Źródło: www.boingboing.net

2. Budapeszt

Kiedyś dwa miasta Buda i Peszt. Dziś jedno, duże - Budapeszt. Wystarczyło trochę marchewki, kukurydzy, sałaty, kapusty i miąższu winogrona, by powstało tak piękne miasto. Na tej ilustracji możemy dostrzec rzekę, która dzieli dwie części tego miasta. W oddali, za pomocą ziemniaka widoczne są jakieś wzniesienia czy pagórki. Jak Wam się wydaje: czy artystka dobrze oddała istotę tego miasta?

Budapeszt
Źródło: www.boingboing.net

3. Praga

Uliczka w czeskiej Pradze. Czy wiedzielibyście, że właśnie to miasto zaprezentowała artystka? Do stworzenia tego obrazka potrzebny był prażony słonecznik, żółtko z jajka, cukier brązowy, ryż oraz rodzynki. Całość prezentuje się naprawdę ładnie. Zadziwiające jest to, że patrząc na to zdjęcie rzeczywiście widzimy uliczkę i przydrożne lampy. Wszystko wykonane jest z wielką starannością. A czy Wam podoba się ta ilustracja?

Praga
Źródło: www.boingboing.net

4. Pasadena

Pasadena to miasto w hrabstwie Los Angeles. Słynie ono z organizowania słynnej już "Parady Róż". To jedno z największych miast w Los Angeles. Kawałki wołowiny oraz pieczarki posłużyły temu, by stworzyć drogowskaz. Gdyby ktoś szukał kierunku na Pasadenę, znajdzie go właśnie tutaj. Artystka wykorzystała też jajko. I tak oto otrzymaliśmy ten piękny obrazek. A czy Wam się podoba?

Pasadena
Źródło: www.beingbeing.net


Nie podlega żadnej dyskusji, że nawet najprostsze produkty spożywcze mogą zostać wykorzystane w taki sposób, że nawet się tego nie spodziewamy. Kukurydza, groszek, marchewka - na pierwszy rzut oka nic nie łączy ze sobą tych produktów. Okazuje się jednak, że razem mogą stworzyć niesamowity obraz, coś pięknego i niezwykłego. Może Wy także potraficie stworzyć niezwykłe ilustracje z jedzenia? Jeśli tak, to podzielcie się z nami swoimi pomysłami!


Odkryj przepis na pyszną kukurydzę z grilla >>>