Warzywno-owocowe dzieła sztuki

  • 2

Możliwości, by przygotować coś wspaniałego z owoców i warzyw jest naprawdę wiele. Dziś prezentujemy galerię zdjęć, na których zobaczycie, że owoce i warzywa nie tylko się je. Zapraszamy do oglądania!

         
ocena: 4/5 głosów: 4
Warzywno-owocowe dzieła sztuki
fot. www.poszkole.pl

Vanessa Dualib z Sao Paulo pokazała wszystkim, że z warzyw i owoców mogą powstać prawdziwe, niezwykłe dzieła sztuki. Trzeba przyznać, że artystka ma naprawdę duży talent, ponieważ przygotowanie tych rzeźb musiało zająć dużo czasu, a co najważniejsze, było naprawdę bardzo trudne!

Niesamowita pomysłowość to zapewne także cecha autorki tych dzieł. Do tej pory byliśmy przyzwyczajeni do owoców i warzyw jako składników naszych potraw. Dziś możemy spojrzeć na nie trochę z innej strony, a to wszystko jest zasługą właśnie tych zdjęć. Ziemniaki, maliny, bakłażan - to już nie tylko "zwykłe" produkty, ale materiał do tego, by powstały wspaniałe rzeźby. Przekonajcie się!

1. Ziemniaczana ośmiornica

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że ta ośmiornica jest prawdziwa! Pewnie niejedna osoba odniesie takie właśnie wrażenie. Czy ktoś z nas pomyślałby, że z ziemniaka można zrobić coś tak wspaniałego?

Ośmiornica ma bardzo wyraźne spojrzenie, nawet się uśmiecha, a co najważniejsze: jej macki zostały dokładnie odwzorowane! A Wy co myślicie o takim wykorzystaniu ziemniaka? A może sami dalibyście radę zrobić coś podobnego?

ziemniaczana ośmiornica
Źródło: www.poszkole.pl

2. Malinowy owad

Delikatność i finezja. To chyba dwa pierwsze skojarzenia, które nasuwają się na myśl, kiedy patrzymy na ten obrazek. Owad z maliny odwzorowany bardzo dokładnie, każdy detal został wzięty pod uwagę.

Można zauważyć czółka, skrzydełka, a nawet malutkie, czarne oczy. Wszystko wygląda naprawdę bardzo realistycznie. Lekko, przyjemnie - to na pewno można dostrzec na tej fotografii. A Wam się podoba? Zjedlibyście takiego owada?

malinowy owad
Źródło: www.fotolia.pl

3. Brzoskwiniowe ptaszki

Wydawać by się mogło, że to nie ptaki, ale na przykład dwaj chłopcy. Jednak jak przyjrzymy się dłużej, zauważymy, że nie mają rąk, lecz skrzydełka. I to brzoskwiniowe skrzydełka.

Cała ta fotografia prezentuje się naprawdę uroczo. I znów oddany został każdy szczegół. Ptaszki są pogodne i radośnie się uśmiechają. Na pewno wykonanie tego kosztowało wiele pracy. A co Wy o tym sądzicie?


brzoskwiniowe ptaszki
Źródło: www.poszkole.pl

4. Bakłażanowy koliber

Widzieliśmy już pingwiny z bakłażana, teraz przyszła kolej na kolibra. Warto zauważyć, że w jednym i drugim przypadku mamy do czynienia z naprawdę wielkim talentem twórcy. Pingwiny prezentowały się realistycznie, koliber też.

Kto w pierwszej chwili pomyślałby, że to właśnie bakłażan, a nie prawdziwy koliber, który frunie do kwiatka? Brawo za pomysłowość. A Wy dalibyście się nabrać, że ten ptak jest prawdziwy?


bakłażanowy koliber
Źródło: www.poszkole.pl


5. Słodki mors

Poniżej prezentujemy fotografię morsa, która została wykonana przez artystkę. Wygląda to niesamowicie, przyznacie? Mors jest idealny, wygląda jak prawdziwy.

Można dostrzec wszystkie szczegóły: zęby, oczy, nawet płetwy układają się we właściwy sposób.

Widzimy, że mors ma podniesioną głowę i spogląda do góry. Precyzja i talent. Podoba się Wam?

słodki mors
Źródło: www.poszkole.pl

Wszystkie przedstawione w tej galerii fotografie są naprawdę niezwykłe.

Wyglądają naturalnie, realistycznie. Widać, że przed wykonaniem wszystko zostało dokładnie przeanalizowane. Nie ulega wątpliwości, że zrobienie tych warzywno-owocowych dzieł sztuki było naprawdę trudne i pracochłonne.

Wyglądają niesamowicie, a zarazem cieszą oko każdego, kto je ogląda. Może macie podobne pomysły albo próbowaliście zrobić coś podobnego? Podzielcie się z nami Waszymi doświadczeniami w tej dziedzinie!

Odkryj przepis na bakłażan z kuskusem >>>